KANYE WEST’in ABD Başkanlık Seçimleri serüveni nasıl gitti?

Uzun süredir ABD ve dünya gündemini meşgul eden ABD Başkanlık Seçimleri, bu sene hip-hop haberlerini takip edenler için de farklı bir anlam ifade ediyordu. Son birkaç yılda yaptıklarıyla artık akıl sağlığından endişe ettiren, zaten kısa süre önce de bipolar teşhisi konduğu açıklanan Kanye West, bu sene seçime giren isimlerdendi.

Cumhuriyetçi Parti veya Demokrat Parti’den hâliyle aday olamayan Kanye West, bağımsız olarak seçime gireceğini daha önce açıklamıştı. Zaten eskiden beri de ara ara şarkılarında başkanlık konusundan bahsediyordu. Amerika Birleşik Devletleri’nin seçim sistemini bilmeyenler için Kanye West’in aldığı oy şaşırtıcı olsa da beni hiç şaşırtmadı mesela.

Toplamda 12 eyalet olmak üzere 60,000 oy toplayan Kanye West hakkında Türkiye Twitter gündeminde yapılan Doğu Perinçek benzetmelerine güldüm tabii, içlerinde çok kaliteli şakalar vardı.

Seçime dönecek olursak Kanye West de durumun farkındaydı ve seçimin ilk gününde “WELP” şeklinde bir tweet atarak bir bakıma beyaz bayrağı çekti. Welp kelimesi pekala şeklinde çevrilebilir sanırım. Daha sonra bu tweeti silip biraz daha umut veren bir tweet paylaştı.

2024’te de aday olacağı anlamına geliyor bu tweet ancak bu ruh haliyle 4 yıl sonra nasıl biri haline gelir, onu kestirmek gerçekten çok zor. Kanye West’in eyalet eyalet aldığı oyları sizlerle paylaşarak bu içeriğe son verelim.

Colorado: 6,127

Minnesota: 7,654

Iowa: 3,197

Vermont: 1,255

Kentucky: 6,259

Louisiana: 4,894

Mississippi: 3,117

Idaho: 3,092

Oklahoma: 5,590

Arkansas: 4,040

Utah: 4,311

Tennessee: 10,195

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

COMPLEX UK, "HUYU SUYU" isimli şarkısının klibini yayınlayan EMİR TAHA'ya yer verdi!

Sonraki İçerik

2PAC'ın alternatif sahne adı MAKAVELI'den ilk ve tek albüm, THE DON KILLUMINATI: THE 7 DAY THEORY!

İlgili İçerikler