CES XC, ilk solo sergisiyle karşımıza çıkıyor: SCENES

Yaptığı çalışmalarla, özellikle hip-hop dünyasında adından söz ettiren Ces XC, ilk solo sergisi SCENES ile karşımıza çıkıyor.

Son 6 yıldır görsel sanatlar ve fotoğrafçılık üzerine eğilmiş, sosyal medyada “Ces XC” adıyla bilinen Cesur Civelek‘in ilk fotoğraf ve kompozisyon sergisi SCENES, Blok Mekan‘da gerçekleşiyor. Fotoğrafın deklanşörün ötesinde bir gerçeklikler formu olduğu temelinden hareketle ilerleyen sergi, disiplinlerarası bir çalışma alanı olacak. Sergide, fotoğrafların kurgu aşamaları somut olarak deneyimlenip interaktif kadraj kompozisyonları da yaratılacak. Katılımcıların da dahil olacağı ve bazı enstalasyonlara kendilerinden bir şeyler katıp fotoğraflayabilecekleri sergide, kadrajlanma anları da davetlilerin gözünden yeniden üretilecek. Ces’in bakış açısıyla bu serginin amacı; fotoğraf sanatının odağı olan görme ile temas etme eylemlerinin bir arada deneyimlenmesi, aynı zamanda 2 boyutlu gördüğümüz fotoğrafın ardındaki kurgu macerasınının bir sahne olarak karşımıza çıktığı ve hayatın her alanda görülebilecek manzaralarının aslında kompozisyon halinde olduğunda estetik bir görsel anlam kazanabileceğini göstermek.

24 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında Bomonti Blok Mekan‘ın üst katında sanatseverlere açık olacak sergi, sizleri fotoğrafı çok yönlü deneyimlemeye çağırıyor.

İşlerini uzun zamandır severek takip ettiğimiz ve bu ülkede bazı şeylere öncülük eden bir sanatçı olduğuna inandığımız Ces’in bundan sonra nicelerine şahit olacağımız sergilerinden ilkini deneyimleyecek olmak, Rapertuar ekibi olarak bizi heyecanlandırıyor. Ces’in ilk solo sergisini kaçırmayın, daha detaylı bilgi içinse Instagram’da @cesxcommercial hesabına uğramayı unutmayın efendim.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

J. COLE, Drake'in şarkısı Pipe Down'un beat'i üzerine söylediği HEAVEN'S EP ile geri döndü!

Sonraki İçerik

Tepki & Allame Eylül-Ekim 2021 Konser Takvimi

İlgili İçerikler