VULTURES 2, dijital platformlara gelmeyebilir!

© Apex Visions

Kanye West ve Ty Dolla $ign ikilisi, ¥$ adını verdikleri gruplarını kurup 10 Şubat 2024’te de bu grubun ilk albümü olan VULTURES 1‘i piyasaya sürmüştü. Albüm, kısa sürede rap müzik sevenlerin beğenisini kazanarak bütün platformlarda tepede yer almıştı.

Bu yazının yazıldığı günlerde, VULTURES serisinin ikincisini yayınlanmaya hazırlanan ¥$ ikilisinden Kanye West, albümün akıbetiyle alakalı bazı açıklamalarda bulundu.

YEFANATICS isimli Kanye West hayran sayfasıyla Instagram üzerinden mesajlaşan Ye, şu ifadeleri kullandı:

“Az önce ekibimle, sıradaki albümü nasıl yayınlamamız gerektiğini konuşuyorduk. James Blake’in de söylediği gibi, streaming platformları müziğimizin değerini düşürüyor. Albümleri yeezy.com üzerinden satabiliriz. Instagram’da 20 milyon takipçim var. Takipçilerimin %5’i bile albümü satın alsa, 1 milyon satışa ulaşıyoruz. Bu da, geçtiğimiz yılın en başarılı albümünden 300 bin fazlası demek. Super Bowl maçında yeezy.com üzerinden 1 milyon eşya sattık, yani bu mümkün, biliyoruz. Albümü streaming platformlarına vermeyip, web sitesi üzerinden yayınlasak mı, ne diyorsunuz?”

Kanye West, daha önce de Donda 2 isimli albümünü streaming platformlarına vermemiş ve Stem Player isimli özel ses düzenleme cihazıyla anlaşarak albümü oradan servis etmişti.

 

Güncelleme:

Kanye West ve Ty Dolla $ign’ın VULTURES 2 albümü, dijital platformlara gelmeyecek ve yeezy.com üzerinden 20 dolara satılacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Spotify, 30 adet albüm seçti: STREAMING DÖNEMİ KLASİKLERİ

Sonraki İçerik

DA POET ve KAYRA'dan ortak albüm geliyor: NORMAL

İlgili İçerikler