J. COLE, Drake’in şarkısı Pipe Down’un beat’i üzerine söylediği HEAVEN’S EP ile geri döndü!

Son olarak 14 Mayıs 2021’de yayınladığı 6. stüdyo albümü The Off-Season ile dinleyenlerinin karşısına çıkan J. Cole, bu albümün turnesine 1 hafta kala yeni şarkısı Heaven’s EP ile geri döndü.

Müzik videosu Las Vegas’ta çekilen şarkının altyapısı Drake’in Certified Lover Boy albümünde yer alan Pipe Down şarkısından alınmış. Cole ise şarkıda oldukça içten lirikler ile hayranlarına sesleniyor.

J. Cole sözlerine her zaman liriklere önem verdiğini, zekice şarkılar ortaya koymak istediğini ancak fakirlikten kurtulup artık çok paraya sahip olduğu için bunu yapıp yapamayacağına emin olmadığını belirterek başlıyor. Daha sonra altyapısını da kullandığı Drake ile Kendrick Lamar’a bir respect gönderiyor. Bildiğiniz üzere bu 3 rapçi, 2010’lu yılların en iyi 3 rapçisi olarak anılıyor. Cole da “Birçok insan benim Drake ve Kendrick’in arkasında 3. olduğumu söyleyip bana bronz madalya veriyor. Bu zenciler benim için birer süperstar.” diyor.

Şarkının benim açımdan dikkat çekici bir noktası daha var. J. Cole’un pek de düet seven biri olmadığını biliyoruz. Ancak özellikle 2016 yılındaki 4 Your Eyez Only albümünden sonra aşırı şekilde düet yapmaya başlamıştı. Bu şarkıda da şöyle bir açıklama yapmış o konuda: “Çok fazla açlık var, bu zencilerin devam edememesini anlıyorum. Yani, bir düete evet demem öğlen yemeği yiyeceğim anlamına gelir.” Açıklama ne kadar tatmin etti emin değilim ancak şuna eminim ki J. Cole’u düet yaparken görmek istiyorum.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

KEİŞAN ile gelecek projeleri üzerine sohbet: "ANIL PİYANCI ile beraber bir süreç yaşadık."

Sonraki İçerik

CES XC, ilk solo sergisiyle karşımıza çıkıyor: SCENES

İlgili İçerikler