YENİ ÇIKANLAR (2 Ekim 2020) | 21 SAVAGE, METRO BOOMIN, Allame, Lil Zey ve çok daha fazlası!

İnanılmaz bir Release Day’i geride bıraktık. Haftalardır bu kadar yoğun bir hafta olmamıştı, özellikle de albümler anlamında.

Gecenin öne çıkan işleri 21 Savage ve Metro Boomin‘in uzun süredir beklenen albümü Savage Mode 2 ile Allame‘nin sürpriz albümü Huzur oldu.

 

21 Savage & Metro Boomin – SAVAGE MODE II

Direkt şunu söylemeliyim: Beklediğimize değdi bence. Sitede detaylı bir inceleme gelecek albüm hakkında ama kısaca konuşmak gerekirse ben gayet beğendim albümü. Beklentim, No Heart ve X’den daha iyi bir şarkı zor ama genel olarak Savage Mode’u geçebilir şeklindeydi ve aşağı yukarı da öyle oldu.

 

Allame – Huzur

Allame, bu tracklist’i ve albüm hazırlığında olduğunu uzun süredir söylüyordu aslında ama “2 Ekim günü yeni albümüm geliyor!” gibi bir tanıtım yapmadığından biraz sürpriz oldu denilebilir. Hasip Aksu, Tepki ve Aga B düetleri de yer alan albüm, Allame’nin kariyeri boyunca en bilinen elementlerinden öfkeyi fazlasıyla barındıran bir albüm olmuş. Genel olarak eleştiri üzerine inşa edilmiş ama eleştiri de böyle yapılmalı bence. Yine bu albüm için de ayrı bir inceleme gelecek, orada daha detaylı değerlendiririz.

 

Lil Zey – Zor & Zor II

Lil Zey‘in yeni teklisi Zor, yanında Zor II isimli bir devam şarkısı diyebileceğimiz şekilde yayınlandı. Şanlıurfa’da çekilen klibiyle öne çıkan parça bence Lil Zey’in Eskisi Gibi ve Heveslenmem gibi işlerinden aşağıda kalmış.

 

Ufo361 & Sonus030 – Nur Für Dich

Ufo361 çıldırmış gibi üretmeye devam ediyor. Eski eşi Tiffany’e adadığı albümü Nur Für Dich‘i prodüktörü Sonus030’u da albüm sanatçısı olarak yazan Ufo, beklediğimden iyi iş çıkarmış açıkçası. Özellikle albümün genel konusu ve temelde tek bir prodüktör olması nedeniyle tekdüze altyapılar nedeniyle endişem vardı. Ancak fena iş çıkarmamış Ufo. Bu albümün de incelemesi gelecek. Kimin inceleyeceği şimdilik sürpriz kalsın. Ama Ufo361’yi inceleyebilecek en iyi isimlerden biri bence.

 

YG – My Life 4Hunnid

YG‘nin şarkı sayısı ve düet olarak yer alan isimleri olarak bakıldığında güzel bir albüm bekliyordum. Ancak YG, bir süredir olduğu gibi hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor. Single’ları fena değil aslında ama son 2 albümdür eski YG’i aratıyor diye düşünüyorum.

 

Wiz Khalifa – The Saga of Wiz Khalifa (Deluxe)

The Saga of Wiz Khalifa‘yı 7 şarkıyla yayınlayan Wiz Khalifa, deluxe versiyonunu 8 şarkıyla yayınlayarak enteresan bir strateji ile çıktı karşımıza. Aslında part 1 ve part 2 şeklinde de dinlenme düşer diye böyle bir stratejiye gitmiş tahminen. Güzel iş olmuş bence. Beklediğim kadar iyi hatta. Wiz Khalifa’yı objektif olarak değerlendiremeyeceğimi ve benim için yerinin farklı olduğunu söylemiştim bu sitede daha önce ama gerçekten iyi iş olmuş.

 

Ati242 – Uçuyoz Gökyüzüne

Ati242, GHETTO STAR sonrası arayı çok da açmadan yeni teklisini yayınladı. Bir kez daha Astral‘in altyapıda yer aldığı şarkıda aşırı kirli okuduğunu düşünüyorum Ati’nin. Böyle şarkısı çok var ama bu sefer fazla bir rahatsız etti beni. Astral’in ise son işlerde stabil hale geldiğini düşünüyordum ama bu şarkıda yürümüş gitmiş, tertemiz altyapı.

 

Bryson Tiller – A N N I V E R S A R Y

Bryson Tiller, ilk stüdyo albümü T R A P S O U L ‘un 5. yıl dönümünde yıl dönümü anlamına gelen A N N I V E R S A R Y albümünü yayınladı. Bu açıdan çok güzel bir iş olduğunu düşünüyorum. Artwork’te de benzer bir çalışma var 2 albüm arasında. 10 şarkılık albümde tek bir düet bulunuyor o da Drake. R&B müzikte beğendiğim isimlerden olan Bryson Tiller, güzel bir performans sergilemiş diye düşünmekteyim.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

AD-LIB nedir? RAP müzikte AD-LIB'LER ne anlama geliyor?

Sonraki İçerik

UFO361'nin yeni albümü NUR FÜR DICH nasıl olmuş? (Albüm İncelemesi)

İlgili İçerikler