DRAKE – DARK LANE DEMO TAPES (ALBÜM İNCELEMESİ)

2018 yılındaki -streamleri baz almazsak- Scorpion fiyaskosundan sonra Drake, 2019 yılını sessiz geçirmişti. Hisse sahibi de olduğu NBA kulübü Toronto Raptors‘ün şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlemesinin de etkisiyle olacak, herhangi bir single veya albüm yayınlamamıştı. Toronto Raptors’ın şampiyonluğu almasının ardından ise 2 şarkılık bir maxi single yayınlamıştı.

2020 yılına Future ile birlikte hazırladıkları Life Is Good şarkısıyla giriş yapan Drake, bir süredir de yeni albüm hazırlığında olduğunu belirtiyordu. Mart başında When To Say When ve Chicago Freestyle isimli 2 şarkı yayınlayıp bu 2 şarkıya aynı video içerisinde bir klip çeken Kanadalı sanatçı, albüm konusundaki sessizliğini ise geçtiğimiz günlerde Dark Lane Demo Tapes adını verdiği proje ile bozdu. Albüm, Drake’in daha önce SoundCloud üzerinden yayınladığı bazı şarkılar, 1 ay önce yayınlayıp TikTok’ta parlayan şarkısı Toosie Slide ile birlikte bazı yeni parçalardan oluşuyordu.

Tam bir albüm demek yanlış olur proje için, belki toplama albüm ifadesi daha doğru olur. Drake aynı zamanda önümüzdeki yaz 6. stüdyo albümünün geleceğini de duyurdu. Bu albüm öncesi bir ara sıcak denebilir Dark Lane Demo Tapes için.

Albüm incelemesine gelirsek, genel olarak oldukça slow ve chill diyebileceğimiz parçalardan oluşuyor. Söz konusu Drake olunca bunu görmemiz normal geliyor artık. R&B soundlarını kullanmaktan asla çekinmiyor. D4L ile Pain 1993 klasik trap, Demons ile War ise grimes da denilen British rap türlerine yakınken projenin geri kalanı R&B’ye yakın. Projede Drake’e Giveon, Chris Brown, Future, Young Thug, Playboi Carti, Fivio Foreign ve Sosa Geek eşlik ediyor. Altyapılar ve R&B türündeki şarkıların atmosferi başarılı ama D4L gibi şarkıların sayısının fazla olmasını isterdim ben kendi adıma. Gelecek albümde bunların fazla olduğunu umarak puanımı çok da kırmıyorum ve 7.6 veriyorum.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

ŞEHİNŞAH'ın, KARMA şarkısında anlattıklarının muhtemelen farkında değilsiniz!

Sonraki İçerik

CONTRA, KAN SAHİBİ isimli yeni şarkısıyla döndü! Peki şarkıda kimlere gönderme yapıyor?

İlgili İçerikler