Drake, Metro Boomin’in ona diss olarak hazırladığı beat’i kullandı!

Kendrick Lamar, Metro Boomin, Future, Rick Ross, A$AP Rocky gibi isimlerle yaşadığı beef ile global rap gündeminin bir süredir tepesinde oturan Drake, bir süre ortalarda görünmedikten sonra yeniden gündem yaratacak bir hadiseyle karşımızda.

Kendrick Lamar‘la karşılıklı yayınladıkları diss parçalarıyla, son yılların en çok konuşulan beef’lerinden birinin aktörlerinden olan Kanadalı rap sanatçısı, Metro Boomin‘in BBL Drizzy isimli diss beat’ini kullanarak Metro’ya cevap verdi.

Sexxy Red‘in yeni EP’si In Sexxy We Trust‘ta yer alan My Everything isimli parçaya konuk olan Drake, bu parçada Metro Boomin’in geçtiğimiz haftalarda paylaştığı BBL Drizzy isimli beat’i kullandı. Metro, sosyal medya hesaplarından bu beat’i paylaşarak “Bu beat’i en iyi şekilde kullanan kişiye ücretsiz prodüksiyon yapacağım.” demişti.

BBL Drizzy ne demek?

BBL Drizzy lakabı, Rick Ross‘un paylaşımları ve Drake diss’i Champagne Moments‘tan geliyor aslında. Rozay, Drake’in daha çok siyahi görünmek için başta burun olmak üzere vücudunun çeşitli yerlerine estetik ameliyat yaptırdığını söylemişti. BBL’in açılımı Brazilian Butt Lift şeklinde, yani Brezilyalı Kıç Kaldırma olarak çevrilebilir.

Metro Boomin, Rick Ross’un bu benzetmesini beğendikten sonra hazırladığı beat’e bu ismi vermiş ve sosyal medyada bu kampanyayı yaymaya çalışmıştı.

Sexxy Red – My Everything (feat. Drake) 

Drake, Sexxy Red’in yeni EP’si In Sexxy We Trust’ta yer alan My Everything şarkısına konuk oldu ve Metro’nun bu beat’ini kullanarak BBL Drizzy olayına da değindi. Bunu Sexxy Red’in şarkısında yapması da bir tesadüf değil elbette. Kendrick Lamar, “euphoria” isimli Drake diss’inde “Sexxy Red’in yanında olduğunda, eminim ki 2 kötü o*ospu görmüşsündür.” demişti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Farklı müzik türlerinden prodüktörlerle çalışan rap sanatçıları

Sonraki İçerik

Nicki Minaj, uyuşturucu bulundurmaktan suçundan tutuklandı

İlgili İçerikler