DRAKE: “This Is America şarkısı abartılıyor!”

Childish Gambino, 4 Nisan 2023 tarihinde yayınlanan GQ röportajında bugüne dek ekranda hayat verdiği karakterler hakkında konuşmuş, diskografisinden birkaç şarkının da hikayesini anlatmıştı.

Konu Gambino’nun kariyerinde en başarılı şarkı olan This Is America‘ya gelince, röportajın manşeti ortaya çıkmıştı. Childish Gambino, This Is America’nın aslında bir Drake diss‘i olacağını söylemiş ve birçok kişiyi şaşırtmıştı.

Drake, aradan geçen sürede Gambino’ya herhangi bir cevap vermemişti. Dün, 21 Savage ile beraber çıktıkları It’s A Blur isimli turnenin ilk ayağı için Chicago’da sahne alan Drake, Headlines şarkısında üzerinde bulunduğu platforma “The overrated and over awarded hit song ‘This Is America’ was originally a Drake diss.” yani “Gereğinden fazla değer verilen ve gereğinden fazla ödül alan hit şarkı This Is America, aslında bir Drake diss’iymiş.” ibaresini yansıttı. Headlines yan Manşetler adındaki şarkıda bunu yapması da turneye konsept olarak başarılı bir hazırlığın yapıldığına bir işaret.

6 Mayıs 2018’de yayınlanan This Is America şarkısı, Amerika’daki yozlaşmaya ve bozuk düzene odaklanan sözlerinin yanı sıra birçok referans içeren müzik videosuyla da çıktığı dönemde oldukça olumlu yorumlar almış ve ilk haftasında 65,3 milyon dinlenmişti. Şarkı aynı zamanda 61. Grammy Ödülleri’nde de Yılın Şarkısı, Yılın Kaydı, En İyi Rap Performansı ve En İyi Müzik Video ödüllerini kazanmıştı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

MF DOOM'un eşi Jasmine Dumile, kocasının ölüm nedenini açıkladı!

Sonraki İçerik

KUM'dan 154 sayfalık kitap geliyor: Toksik Adam

İlgili İçerikler