MAESTRO hayatını kaybetti

Berk Karadaş veya bilinen adıyla Maestro, 31 Mart 1989’da İstanbul’da dünyaya geldi. Semt İşi şarkısındaki “Başıbüyük, Esenkent, varoşları bana sor.” sözlerinde de dediği gibi Maltepe’yi evi belledi. Henüz 10 yaşındayken rap müzikle tanışan Maes, 2004 yılında da ilk amatör kayıtlarını almaya başlamıştı.

Maltepe semtinde yaşamını sürdüren ve Kadıköy Acil oluşumuyla da içli dışlı olan Maestro’nun yeraltı projelerinden sonra ilk stüdyo albümünü yapması 2013 yılına denk gelecekti. Sokağın Rüyası adını verdiği bu albümde Giyotin, No.1, Radansa, Sansar Salvo, Sayedar, Linspecteur, Sancak ve Xir düetleri de yer alıyordu. Hız kesmeyen Maestro, ertesi yıl dönemin şarkı yayınlama platformuna da referans olacak şekilde MaeSpace isimli albümünü çıkardı. O albümden sonra zaten aralarının iyi olduğu No.1, Heja, Xir gibi isimlerle daha çok vakit geçirmeye başlayan Maestro, önce Giz Gang daha sonra da 2016 yılında Şam, Ashoo, Maestro, Xir, No.1 ve Heja’dan oluşan kadrosuyla İstanbul Trip‘in içinde yer aldı. 2017 yılında Bataklık isimli albümünü çıkaran Maestro, bu sıralarda da İstanbul Trip’in albüm ve şarkılarında boy göstermeye devam etti.

Maestro’nun bir süredir yeni solo albümü üzerine çalıştığı ve bu albümü 2023 yılında yayınlamayı planladığı biliniyordu.

15 Şubat 2023 sabahı maalesef Maestro’nun hayatını kaybettiği açıklandı. Kamuoyuna ilk açıklama İstanbul Trip üyelerinden ortak bir şekilde şu metinle geldi:

“Bu sabah kalp rahatsızlığından dolayı kaldırıldığı hastanede Maes’ımızı kaybettik. Yarın öğle namazında Maltepe merkez camiinde son yolculuğuna uğurlıcaz. Başımız sağolsun.”

Maestro’ya Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine ise sabır diliyoruz.

Maes’ın Semt İşi şarkısında da dediği gibi:

Varoşta ölen dostların isimlerini ilelebet yaşat’ıcaz!”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

KAYRA ile RÖPORTAJ! "Her an her şey olabilir, belki de hiçbir şey olmaz."

Sonraki İçerik

Maestro, Maltepe'de son yolculuğuna uğurlandı

İlgili İçerikler