MF DOOM’un eşi Jasmine Dumile, kocasının ölüm nedenini açıkladı!

Daniel Dumile Thompson veya herkesin onu bildiği adıyla MF DOOM, maalesef 31 Ekim 2020’de hayatını kaybetmişti. Londra doğumlu rap sanatçısının hayatını kaybettiği haberi, 31 Aralık 2020’ye kadar duyurulmamış ve o tarihte de eşi ve şirketi tarafından gerekli açıklama yapılmıştı.

Aradan neredeyse 3 yıl geçmesine rağmen, MF DOOM’un neden hayatını kaybettiğiyle alakalı elimizde net bir bilgi yoktu. DOOM’un eşi Jasmine Dumile sonunda bu konuda tutunduğu sessiz tavrı bozdu ve rapçinin hayatını kaybettiği günlerle alakalı konuştu.

Leeds Live‘ın girdiği habere göre; MF DOOM’un hayatını kaybetmesiyle ilgili yapılan soruşturmada, rapçinin hastanede durumun kötüleştikten sonra hayata gözlerini yumduğu ortaya çıkmış. Eşi Jasmine ise kocasının durumunu iyi olarak biliyormuş ve hastaneden de ona aksi söylenmemiş. Dönemin pandemi şartları nedeniyle de hastanede onun yanında olamıyormuş zaten. Ancak Jasmine, eşinin o dönem böbreğinden bir hastalık geçirdiği için hastanede yattığını ve bu durumun da DOOM’un kilo alması ve ruh hali olarak anksiyetik bir hale bürünmesiyle sonuçlandığını belirtiyor. Bunun dışında da DOOM’un dili ve boğazı şişip solunum yapması zorlaşmış.

Ayrıca yine aynı soruşturmada elde edilen bulgulara göre; MF DOOM, 21 Ekim’de -yani hayatını kaybetmeden 10 gün önce- nefes alamadığından şikayet edip yere yığılmış ve solunumu durmuş.

Jasmine Dumile de eşinin hayatını kaybetmesinde o dönem yattığı St. James Hospital’ın ihmalinin de etkisinin olduğunu söylüyor. Jasmine’in söylediğine göre, MF DOOM’un kaldığı odanın havası hiç de solunum sıkıntıları yaşayan birinin kalacağı bir oda değilmiş.

Kaynak: Leeds Live

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Lvbel C5'in 4 Temmuz - 30 Temmuz 2023 Arası Konser Takvimi

Sonraki İçerik

DRAKE: "This Is America şarkısı abartılıyor!"

İlgili İçerikler