EMINEM’den inanılmaz başarı: Spotify’da zirvede!

Günümüzün en popüler müzik dinleme platformu olan Spotify’da sanatçılar özellikle aylık dinleyici kısmına bir hayli önem veriyor. Bu sayı, sanatçıların güncel şekilde ne kadarlık bir dinlenme hacmine sahip olduğunu gösteriyor aşağı yukarı.

Tabii ki bu sayının düşmemesi için düzenli olarak müzik üretmek gerekiyor. Ancak bu durumun bir istisnası var: Eminem!

Birçok açıdan tarihin en iyi rap sanatçılarından biri olarak gösterilen Eminem, kariyerinin 26. yılında hâlâ zirvede olmayı başarıyor. Özellikle son birkaç ayda Mockingbird, The Real Slim Shady gibi şarkıları organik bir şekilde TikTok’ta sık sık kullanılmaya başlanan Eminem, bu sayede yeni nesil tarafından da yüksek oranda dinlenilmeye başlandı. Bu dinlenme, Spotify’a da yansıdı ve Eminem, aylık dinleyici bakımında zirvede olan Drake’i geride bırakıp platformun güncel olarak en çok dinlenen rap sanatçısı oldu. Tam olarak 68.558.427 dinleyiciye ulaşan Eminem, bu alanda ilk kez zirveyi alıyor.

Durumun büyüklüğünü gözler önüne sermek açısından şöyle bir kıyas yapabiliriz: Drake, son 2 senede 3 yeni albüm piyasaya sürdü. Eminem ise bu 2 yılı daha önceki şarkılarını derlediği Curtain Call 2 albümüyle geçti. Yeni bir iş sunmadan bu noktalarda kalmak dahi imkansızken, Eminem yaptığı zamansız şarkılarla yükselmeyi başardı. Gerçekten inanılmaz bir istikrar!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

DRAKE ve 21 SAVAGE ortak turneye çıkıyor!

Sonraki İçerik

Yalçın Birol'dan keşfedilmek istenen müzisyenlere açık çek: ÖNCE SEN İZLE

İlgili İçerikler