Freddie Gibbs, yeni albümü SOUL SOLD SEPARATELY’nin tracklist’ini paylaştı!

Freddie Gibbs‘in 1.5 yıldır dillendirdiği, “Yayınladığım zaman yılın albümü olacak.” gibi bir ifade kullanacak kadar iddialı olduğu 5. stüdyo albümü SSS veya açılımıyla $oul $old $eperately, 30 Eylül’de yayında olacak. Freddie Gibbs, albümden ilk bahsettiği dönemde Pharrell Williams, Madlib, Working On Dying, The Alchemist, Sevn Thomas, Hit-Boy, Mike WiLL Made-It gibi prodüktörle albüm için çalışma ihtimalinin olduğunu söylemiş ve prodüksiyon bakımından kariyerinin en iyi albümünün yolda olduğunu söylemişti.

Geldiğimiz noktada albümde yer alan prodüktörlerden yalnızca tracklist sayesinde DJ Paul’u ve 2 Eylül’de yayınlanan Moneybagg Yo düetli Too Much teklisi sayesinde VA, IV Beatss, Johnny Velvet ve Harmony Samuels’i biliyoruz. Albüm hakkında çok az bilgiye sahipken Freddie Gibbs’in paylaştığı kapak tasarımı ve tracklist’le albüm öncesi biraz olsun ısınmış olduk.

Aynı zamanda Freddie Gibbs’in Warner Bros Records‘tan çıkacak ilk albümü olan $oul $old $eperately’in kapak tasarımı daha iyi olabilirmiş bana kalırsa. Hazırlanan görsel gayet kaliteli ve albüm hissiyatı veriyor ancak kapak tasarımında tracklist’e yer vermek çok doğru bir karar olmamış gibi.

Tracklist ise gerçekten iştah kabartıcı. Scarface, Raekwon gibi prime’ları 90’lara denk gelen ve son dönemlerde aktif olmayan isimler, Offet ve Moneybagg Yo gibi yeni dönem rap yıldızları, Pusha T ve Rick Ross gibi 2000’ler ortasından itibaren ağırlığını koyan rapçiler, Kelly Price ve Anderson .Paak gibi rap dışı sound’larda gezen sanatçılar. Tracklist gerçekten özenle hazırlanmış, sanatçıların icra ettiği müzik türleri isteyerek seçilmiş. Scarface’in eşlik ettiği Decoded isimli şarkının albümde yer almayacağı ve bonus track olarak açıklandığını da ekleyerek sizi albümün kapak tasarımı ile tracklist’iyle baş başa bırakıyorum.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

İŞİN ARKAPLANI: Kanye West'in Chicago aşkını anlattığı Homecoming şarkısı

Sonraki İçerik

Rap şarkılarının vazgeçilmez mottosu: RAGS TO RICHES ne anlama geliyor?

İlgili İçerikler