2. APPLE MÜZİK ÖDÜLLERİ’ne RODDY RICCH ve LIL BABY damgası!

Geçen yıl ilk kez düzenlenen Apple Müzik Ödülleri’nde 2020 yılının en iyileri belli oldu. Bu yıl verilen diğer tüm ödüllerde olduğu gibi Lil Baby ve Roddy Ricch, öne çıkan isimlerdi.

Apple’dan yapılan açıklamaya göre Yılın Sanatçısı, Yılın Söz Yazarı ve Yılın Çıkışı ödülleri Apple Music’in editör ekibi tarafından belirlenirken, Yılın Albüme ve Yılın Şarkısı ödülleri ise Apple Music üzerinden alınan stream verileriyle belirleniyor.

 

Yılın Söz Yazarı: Taylor Swift

2020’de ‘folklore’ isimli albümünü dinleyenlerinin beğenisine sunan Taylor Swift, Apple Music tarafından Yılın Söz Yazarı ödülüne layık görüldü. Taylor Swift, ödülü kazanmasıyla ilgili şunları söyledi: “Herhangi bir yılda Yılın Söz Yazarı’nı kazanmak çok heyecan verici olurdu, ancak bu yıl gerçekten çok özel olduğunu düşünüyorum çünkü söz yazımı hayranlarımla bağımı sürdüren tek şeydi. Bu benim için çok şey ifade ediyor çünkü hayranların yazdığım şarkılara tepki verme şekli ve sürdürdüğümüz duygusal alışveriş bu yıl beni gerçekten ayakta tutan şeydi. Bu yüzden hayranlarıma ve Apple Music’teki herkese gerçekten teşekkür etmek istiyorum, yaptığınız her şey için minnettarım.”

 

Yılın Şarkısı: The Box (Roddy Ricch)

The Box şarkısı için ekstra bir açıklamaya gerek yok zaten. Ulaştığı seviye ve Roddy Ricch’i nereden alıp nereye getirdiği malumunuz. Bu ödülü almasını sağlayan Apple Music stream sayısı ise tam olarak 460 MİLYON!

 

Yılın Albümü: Please Excuse Me For Being Antisocial

Roddy Ricch sadece The Box şarkısıyla değil, şarkının içinde bulunduğu Please Excuse Me For Being Antisocial albümüyle de bu yıla damga vuran isimlerdendi. Apple Music, sadece kendi platformlarında 1.5 milyardan fazla dinlenme sahibi bu albümü Yılın Albümü seçmiş. Roddy Ricch de ödülle ve Apple markasıyla olan bağıyla alakalı şöyle konuştu: “İlk telefonum iPhone’du. Çılgınca ama müzik yapmak Apple gibi bir platformun beni onurlandırabileceği noktaya getirdi. Apple Music’e gerçekten minnettarım. Bu ödülü kazanmak beni daha çok çalışmaya motive ediyor. Bu, doğru yolda olduğumun ve kendi başıma en iyisi olmak için yapmam gerekeni yaptığımın kanıtıdır.”

 

Yılın Çıkış Yapan Sanatçısı: Megan Thee Stallion

Cardi B düetli WAP ve Beyoncé düetli Savage Remix şarkılarıyla 1 numarayı gören ve Apple Music’te 300 milyondan fazla stream alan Megan Thee Stallion, çok beklenen albümü gelmeden bile bu ödülün sahibi olmayı başardı. “Yılın Çıkış Yapan Sanatçısı olduğum için çok heyecanlıyım. Bu benim için gerçekten büyük bir başarı. Apple Music, bana bu ödülü vermeden önce bile benimle çok uzun zamandır beraber ve bu yüzden onlara teşekkür etmek istiyorum. Beni sevdiğiniz kadar sizi sonsuza kadar seveceğim.”

 

Yılın Sanatçısı: Lil Baby

2020 yılı Lil Baby’nin kariyeri için bir eşik oldu diyebiliriz. İyi bir rap sanatçısından, global bir yıldıza dönüştü 1 yıl içerisinde. Birçok kişi tarafından yılın albümü olarak görülen My Turn ve George Floyd protestolarına ithafen yazdığı The Bigger Picture şarkısı bu konuda ona oldukça yardım etti. “Bu yıl beni çok değiştirdi. Artık bir sanatçı olduğuma göre sesimin müziğimle duyulabileceğini hissediyorum ve bir şey söylemem gerekiyordu. Söyledim ve hayranlarım da dinledi. Hayranlarıma ve hayranlarımla bağlantı kurmam için bana özel bir yol sağladığı için Apple Music’e teşekkür ederim.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

HIP HOP modasının en önemli figürlerinden CUBAN LINK nedir?

Sonraki İçerik

CEG'den yeni albüm geliyor: DMT

İlgili İçerikler