Hip-hop kültürü Grammy Ödülleri’nde inanılmaz bir kadroyla onurlandırılıyor

Rapertuar’ın başladığı günden bu yana 11 Ağustos 1973, yani hip-hop kültürünün doğum tarihini birçok kez andık. Henüz 2. ayının içinde olduğumuz 2023 yılı haliyle hip-hop’ın 50. yaş günü oluyor. Amerika’da bu özel yılı kutlamak adına birçok hazırlık yapılıyor. Geçtiğimiz yıldan başlayan bazı şarkılar/albümler var, bazılarının da hazırlık safhasında olduğunu biliyoruz.

Böylesine özel bir olayın, dünya müziğinin en büyük sahnesi olan Grammy Ödülleri‘nde de anılmaması abes kaçardı elbette. 5 Şubat’ta gerçekleşecek törende hip-hop’ın 50. yılını anmak adına birçok önemli ismin performans sergileyeceği açıklandı. Grammy Ödülleri’ni düzenleyen Kayıt Akademisi, 65. Grammy Ödül Töreni’nde Big Boi, Busta Rhymes (Spliff Star ile), De La Soul, DJ Drama, DJ Jazzy Jeff, Missy Elliott, Future, GloRilla, Grandmaster Flash, Grandmaster Mele Mel & Scorpio/Ethiopian King, Ice-T, Lil Baby, Lil Wayne, The LOX, Method Man, Nelly, Public Enemy, Queen Latifah, Rahiem, Rakim, Run-D.M.C., Salt-N-Pepa, Spinderella, Scarface, Swizz Beatz ve Too $hort’un sahne alacağını duyurdu. Bu inanılmaz kadroyu takdim eden isim ise LL Cool J olacak.

Lil Baby & Future

“Hip-hop’ın 50 yılı” konu başlıklı bu performanslar dışında Grammy Ödül Töreni’nde Adele, Bad Bunny, Brandi Carlile, Harry Styles, Kacey Musgraves, Sherly Crow, Mick Fleetwood, Bonnie Raitt, Quavo (Takeoff anısına), Maverick City Music, Lizzo, Luke Combs, Mary J. Blige, Sam Smith, Kim Petras, Steve Lacy, Stevie Wonder, Smokey Robinson, Chris Stapleton ve GOD DID şarkısıyla DJ Khaled, JAY-Z, Lil Wayne, Rick Ross, John Legend ve Fridayy sahne alacak.

Kayıt Akademisi CEO’su Harvey Mason Jr. da konuyla alakalı “Hip-hop, 50 yıldır müziğin belirleyici gücü. Bunu yaparken kültürümüz üzerinde de büyük etkiler bırakıyor. Sanata, modaya, spora, politikaya ve topluma yaptığı etkiler göz ardı edilemez. Hip-hop’ı Grammy Ödülleri’nde böylesine görkemli bir şekilde onurlandıracağımız için çok gururluyum. Bu sadece janrayla aramızdaki bağın başlangıcı.” şeklinde konuştu.

65. Grammy Ödülleri öncesi açıklanan adayları web sitemizde derlemiştik. İlgili içeriğe buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Allame'nin 3 Şubat-19 Mart 2023 Arası Konser Takvimi

Sonraki İçerik

KAYRA ile RÖPORTAJ! "Her an her şey olabilir, belki de hiçbir şey olmaz."

İlgili İçerikler