J. Cole, All My Life şarkısı için 978 bin dolar mı aldı? Menajeri açıkladı!

J. Cole, sahip olduğu plak şirketi Dreamville Records‘un artık gelenekselleşen müzik festivali olan Dreamville Fest‘i 2 Nisan 2023’te düzenlemişti. Festivale katılan sanatçılardan Lil Durk, kendi sahnesi için öncesi bir röportaja katılmış ve J. Cole ile ilgili soruya şarkı yaptıklarını söyleyerek cevap verdi.

O dönem yeni bir albüm hazırlığında olan Lil Durk, 12 Mayıs’ta J. Cole’un ona eşlik ettiği All My Life isimli single’ını yayınladı. Bu single, aynı zamanda Durk’ün 26 Mayıs’ta yayınladığı Almost Healed isimli albümünün de çıkış parçasıydı. 12 Mayıs’ta çıkan All My Life, son dönemin gözde rap şarkılarından biri. Şarkı, bu yazının yazıldığı 6 Haziran 2023’te Spotify’da 67 milyon dinlenmeye ve YouTube’da da 33 milyon görüntülenmeye sahip.

Şarkıyla alakalı geçtiğimiz günlerde enteresan bir iddia ortaya atıldı. Biliyorsunuz, Amerika’da birçok rap sanatçısı düet için ücret talep ediyor. Bu durum ülkemizde ayıplanan bir talep olsa da oranın artık kanıksanmış bir kültürü. Örnek vermek gerekirse; Lil Baby, Future ile bir şarkı yapacağı zaman bile ücret talep ediyor ve Future da Baby’yi şarkısında konuk edip ona bunun karşılığında bir hediye alıyor.

Bazı isimlerse bu duruma yanaşmayıp yalnızca kendi beğendikleri ve aynı paydada buluşabileceği sanatçılarla düet yapıyor. J. Cole da böyle bilinen rapçilerden aslında. Ortaya atılan iddiaya göre J. Cole, All My Life şarkısına konuk olmak için Lil Durk’ten 978 bin dolar almış.

Bu iddia birkaç gün ortada dolaştıktan sonra, Cole’un menajeri Ibrahim Hamad, Twitter hesabı üzerinden bu iddianın yer aldığı bir tweeti şapka emojisiyle alıntıladı. (Bilmeyenler için: Şapkanın İngilizce’si cap, bu da sokak ağzında yalan manasına geliyor. Hatta no cap terimi de buradan geliyor.)

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

SPOTIFY, platformlarında şimdiye kadar en çok dinlenen 50 rapçiyi paylaştı!

Sonraki İçerik

STRIPES kavramı nedir, hip-hop kültüründe neyi temsil eder?

İlgili İçerikler