SKAII & Baneva gerginliği devam ediyor!

SKAII ve Baneva‘nın arasındaki FİLM ŞERİDİ şarkısının çıkmasıyla başlayan gerginlik ve karşılıklı atışmalar devam ediyor. Olayın başında SKAII’ın yaptığı açıklamalara buradan, Baneva’nın cevabına da buradan ulaşabilirsiniz.

SKAII, Baneva’nın verdiği cevaplar sonrası olayları kendi penceresinden tekrar, detay inerek anlattı. Tamamını derledik.

“Bu beat için bir sample kullandığım doğru. En ünül prodüktörler bazen Arcade ya da Splice’den sample’lar kullanırlar. Bunda bir sorun yok. Her ay Arcade için para ödüyorum. Neden Arcade’den sample ya da loop kullanma hakkımı kullanmayayım ki? Bir fırıncı da kendi eşsiz pastasını yapmak için un, yumurta ve süt kullanır. Sütü kendi sağmadı diye onun pastasının özgün olmadığını mı söyleyeceğiz?”

“Sample kullanarak beat’in benim olmadığını söylemek için argüman olarak kullandığını görmek gerçekten komik. Ancak kendi yaratıcı kompozisyonumda bu sample’ı nasıl işlediğimi belirtmeyi unutuyorsun. Ayrıca ona uyan davullar, geçişler ve bir beat flip icat ettim. Hatta senin vokallerin içi efekt bile düşündüm. Bu fikirlerin hepsini bir araya getirdim ve bir konsept doğdu.

Bu işte ne kadar emek harcadığımı çok iyi biliyorsun. Arkadaşın gitar kahramanı remake 3 oynayabilir ama sonuçta benim düşündüğüm ve seninle iyi niyetle paylaştığım konsepti ve atmosferi taklit ediyorsunuz. Gerçek şu ki, sen ve arkadaşın benim yaratımımı çaldınız.”

“İlk günümüzden beri fiyatlarımın ne olduğunu biliyordun ve bu fiyatların beat başına 200 euro’nun çok üzerinde olduğunu biliyordun. Sana işimde büyük bir indirim yaptım, çünkü seni bir arkadaş olarak görüyordum. Bunun farkındaydın.

Büyük bir sanatçıyla bir yerleşme olduğunda işimin değersiz kalmaması en doğal haktır. Türk bir sanatçı olman önemli değil, bilinçli olarak Hollanda’da bir sanatçıyla çalışıyorsun. Tabii ki, sana istediğim fiyatın altında beat verdiğimde bu hiç sorun değildi, ama şimdi bunu sadece paraya taktığımı düşünmek için bir argüman olarak kullanmak istiyorsun. Bu nankörlük ve eziklik.”

“Benim çalınan beat’imle savunman için “daha fazla para istedi” argümanını kullanmanı okumak gerçekten komik. Gönderimde saygılı kalmak istedim. Aramızdaki para konusundaki anlaşmazlık hakkında ayrıntılı olarak konuşmayı gereksiz buldum. Bunu aramızda bir şey olarak gördüm. Ancak sen beni sadece paraya dayalı biri olarak nitelendirmeyi gerekli görüyorsan, sana bir sorum var:

Senin için kolaylıkla 5.5K euro (157.335 lira) ve o zaman benim tüm birikimim. Ödünç verdiğimi unuttun mu?”

“Bu parayı sana, zor zamanlar geçirdiğini ve bunu kariyerin için müziğini çıkarmak ve finanse etmek için gereksinim duyduğunu belirttiğin için verdim. Ben bir menajer ya da bir plak şirketi değilim. Param için sıkı çalışan biriyim, ama seni arkadaş olarak gördüğüm için sana gerçekten yardım etmek istedim, bir meslektaş olarak değil. Maalesef bu paraya saygılı bir şekilde davranmadın. Sadece gereksiz şeylere kısmen harcamakla kalmadın, özellikle Instagram’daki artistik imajını güçlendiren, aynı zamanda bu parayı geri ödemekte son derece ihmalkar oldun. Sana birkaç kez mesaj atmam gerekti ve bir noktada daha fazla cevap vermediğin için bile menajerine mesaj atmak zorunda kaldım. Sadece KENDİ paramı geri istediğim halde, bana çok şey istiyormuşum gibi hissettirmek için sürekli argümanlar bulmaya devam ettim.”

 

“Bazı ekran görüntüleri ekliyorum, böylece herkes okuyabilir. Ayrıca, sana yardımcı olmak için birkaç kez kendi istediğim fiyatın altına indiğimi gösteren ekran görüntüleri de ekliyorum. Hatta menajerin bile bana bu taleplerde bulundu.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Baneva'dan SKAII'a cevap geldi: "Bir de biz güya yoldaşız."

Sonraki İçerik

Ömer Çelik'ten yönetmen albümü SALIGIA hakkında açıklama

İlgili İçerikler