J. COLE’dan KENDRICK LAMAR’a diss!

Bildiğiniz gibi; Kendrick Lamar, geçtiğimiz haftalarda Future ve Metro Boomin’in WE DON’T TRUST YOU isimli albümünde yer alan Like That parçasına konuk olmuş ve Drake ile J. Cole‘a diss atarak ortalığı epey karıştırmıştı.

Bu olay sonrasında gözler tabii ki Drake ve J. Cole’un üzerindeydi. Drake, Instagram gönderileri ve konserleri üzerinden üstü kapalı şekilde Kendrick Lamar’a gönderme yaparken, J. Cole sessiz kalmayı tercih etmişti. Bu sessizliğin ardında sürpriz bir albüm ve Kendrick Lamar diss’i hazırlanıyormuş.

J. Cole, Might Delete Later adını verdiği albümünü herhangi bir duyuru yapmadan yayınladı. 2021 yılında çıkardığı The Off-Season‘dan beri ilk kez albüm yayınlayan Cole, Might Delete Later isimli albümünün son parçası 7 Minute Drill‘ı da Kendrick Lamar’a ayırmış.

Parçada, aslında bu diss’i yapıp yapmamakta tereddüt ettiğini ama içindekini siniri de bir şekilde boşaltması gerektiğini belirten J. Cole, Kendrick Lamar’ı özellikle az parça yayınlamak üzerinden vuruyor. Bunu hem “30 ayda 1 iyi verse anca yayınlıyor.” ve “20 yılda sadece 4 albüm mü adamım?” sözlerinde görebiliyoruz.

Kendrick’in diskografisini de değerlendiren Cole, “İlk albümün bir klasikti, son albümünse trajik. İkinci albümün herkesi uyuttu ama yine de sana gaz verdiler. Üçüncü albümün devasaydı, en iyi dönemin de o zamanlardı.” ifadelerini kullanıyor.

Parçada yer alan diğer göndermeleri, Instagram hesabımızda derlemiştik.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Rapertuar (@rapertuar)’in paylaştığı bir gönderi

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Reckol'ün 14 Nisan – 22 Mayıs 2024 Arası Konser Takvimi

Sonraki İçerik

Pharrell Williams, 51. yaş gününde ücretsiz albüm yayınladı

İlgili İçerikler