JAY-Z, Reasonable Doubt fotoğraf çekimi için dava açıyor!

JAY-Z, ucu 1996 yılına kadar uzanan bir olay için avukata başvuracak. Ünlü hip-hop fotoğrafçısı Jonathan Mannion ile aralarında anlaşmazlık çıktıktan sonra JAY-Z sorunu mahkeme aracılığıyla çözmeye karar verdi.

Olay şu ki; Jonathan Mannion, kendi çektiği JAY-Z fotoğraflarını milyonlarca dolar karşılığında kendi web sitesi üzerinden satıyor. JAY-Z böyle bir izin vermediğini söylerken, Jonathan Mannion da fotoğrafları kendi çektiği için böyle bir hakkının olduğunu iddia ediyor. Mannion, fotoğrafları satmayı bırakıp web sitesinden de kaldırmak için JAY-Z’den astronomik meblağlar talep ediyor.

JAY-Z, 1996 yılında debut albümü Reasonable Doubt’ın fotoğraf çekimi için Jonathan Mannion ile anlaşmış ve ikilinin katkılarıyla ortaya oldukça ikonik fotoğraflar çıkmıştı.

Jonathan Mannion’ın fotoğraflar konusunda geri adım atmaması ve satış yapmaya devam edeceğini söylemesinin ardından, JAY-Z’den de Jonathan Mannion ve şirketi Jonathan Mannion Photography LLC’ye dava açma adımı geldi.

JAY-Z dava süreciyle alakalı “Bir fotoğrafçının eskiden hiç tanınmayan ancak şimdilerde oldukça başarılı hale gelmiş bir siyahın imajıyla üretilen her doları bir mülk olarak görmesi çok ironik. Bu iş bugün bitiyor.” şeklinde konuştu. Bakalım sürecin devamı nasıl gelişecek?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

KENDRICK LAMAR'ın 2PAC ile gerçekleştirdiği röportaj: MORTAL MAN!

Sonraki İçerik

Rap müziğin önemli merkezlerinden CHICAGO üzerine: Kanye West, drill etkisi ve fazlası

İlgili İçerikler