KENDRICK LAMAR, 1 yıl aradan sonra konuştu ve TDE’deki geleceğini netleştirdi!

Birkaç gündür Amerika’da bomba gibi bir iddia tartışılıyor. İddia aynen şu şekilde; Kendrick Lamar, bünyesinde müzik yaptığı Top Dawg Entertainment‘tan ayrılıp kısa süre önce kurduğu oluşum pgLang‘e geçecek ve müzik kariyerine orada devam edecek. Yalnız da olmayacak, ilk etapta Jorja Smith ve Baby Keem‘i alacak.

Gerçekten çok büyük bir iddia. Bunun gerçekleştiğini düşünün. Türkiye’de bile hip-hop ile ilgilenen insanlarda, mecralarda deprem etkisi yaratırdı.

Olayın detaylarını aktarıp son olarak kendi görüşlerimi belirtmeyi planlıyorum. Gelen iddialar sonrası Kendrick Lamar’dan uzun süre hiçbir açıklama gelmedi. TDE tarafında da birkaç demeç vardı ama çok da kaale alınacak şeyler değildi açıkçası. Ben aslında bu içeriği daha önce hazırlayacaktım ama olayın gidişatını biraz daha takip etme kararı verdim, iyi ki de yapmışım şimdi baktığımız zaman.

Kendrick Lamar’ın 1 yılı aşkın bir süre sonra duyduğumuz ilk konuşması, TDE’nin sahibi Anthony Tiffith‘in Instagram hesabından esprili bir video ile geldi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

TOP DAWG (@dangerookipawaa)’in paylaştığı bir gönderi ()

Tamamen çeviri yapmak zor videoda söylenenleri. Çünkü esprili bir dil ve yerel bir ağız kullanmış Kendrick Lamar. Ancak özetlemek gerekirse Top Dawg’a yüklenir gibi konuşuyor, neden ona gelen iddiaları yalanlamadıkları konusunda. Anthony Tiffith’in her zaman taktığı kırmızı şapka ile dalga geçiyor Kendrick vs.

Gönderiyi yana kaydırınca da Anthony Tiffith ve Kendrick Lamar’ın yan yana olduğu bir fotoğraf görüyorsunuz. Olaylar bu şekilde.

Kişisel görüş olarak ekleyeceğim çok bir şey yok ama Türkçemizde şöyle bir söz vardır bildiğiniz üzere: “Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.” Bugün olmasa bile Kendrick Lamar’ın beğendiği gençlere yer verebileceği bir oluşuma geçip oradan müzik kariyerini devam ettireceği düşüncesindeyim. TDE ile gençliğinden beri kurduğu güzel bir iş ilişkisi ve bağ var ama müzisyenlerin özellikle mainstream’den bir tık aşağıya indikten sonra isimlerini devam ettirme adına böyle hamlelere ihtiyacı olduğu da aşikar. Bu isim Kendrick Lamar olsa bile.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Eğer genç Metro sana güvenmezse, seni vuracağım! Metro Boomin, tag'lerini ne zaman kullanmaya başladı?

Sonraki İçerik

FURKAN KARAKILIÇ ile RÖPORTAJ! Kimdir, tag'inin hikayesi nedir, Fuego 2'de bizi neler bekliyor?

İlgili İçerikler