Travis Scott, Kanye West hakkında: “O olmasaydı, Travis Scott olmazdı!”

Travis Scott, dün gece Roma’da UTOPIA albümünün lansman konseri için sahnedeydi. Bu konser, aslında Mısır’da yapılması beklenen ancak izin alınamayan büyük lansman yerine düzenlenen bir etkinlik. Albümde yer alan The Weeknd düetli şarkı ve albümle beraber çıkan filmle aynı adı (CIRCUS MAXIMUS) taşıyan lansman konseri için özel bir platform, ışık oyunları ve farklı kostümler hazırlandı.

Travis Scott, konserde ağırlıklı olarak UTOPIA’dan şarkılar olmak üzere toplamda 25 parça seslendirdi. Konserin en unutulmaz anı ise Travis’in idollerinden, UTOPIA albümünü oluştururken en çok etkilendiği isimlerden olan Kanye West‘in sahneye çıkışıydı.

Travis Scott & Kanye West ilişkisi

2012 yılında Travis Scott, adını yavaş yavaş duyurmaya başlarken öncelikle Atlanta’nın önemli rapçilerinden T.I. tarafından bir telefon aldı ve stüdyosuna davet edildi. O dönemler kendi beat’lerini yapmaya çalışan Travis, bu konuda iyi bir duruma gelip T.I. ile de zaman geçirmeye başladıktan sonra Kanye West’in ilgisini çekmeye başladı. Kanye, o dönem üzerinde çalıştığı şirket albümü olan Cruel Summer‘da Travis Scott’ın bir prodüktör olarak yer almasını istedi.

Travis albümün önemli şarkılarında çalıştıktan sonra Kanye West ile daha fazla zaman geçirmeye başladı. Kanye, Travis Scott’ın Owl Pharaoh isimli mixtape’ini dinledi ve onu kendi şirketi GOOD Music‘e davet etti. Travis, mixtape’i piyasaya sürdükten sonra bu teklifi kabul etti Ye’nin şirketine imza attı. Böylece Travis Scott, en büyük idollerinden birinin şirketine girdi ve o günden sonra bütün büyük kapılar onun için açılmaya başladı.

 

Roma’da yapılan CIRCUS MAXIMUS konserine dönecek olursak; Travis Scott, sahneye çıkardığı Kanye West için övgü dolu cümleler sarf etti. Ne zaman ihtiyacı olsa Kanye’yi yanında gördüğünü ve bu konserde de onu yalnız bırakmadığının altını çizen La Flame, Kanye için şunları söyledi:

“Kanye West. Tarihin en iyisi. O olmasaydı UTOPIA olmazdı.  O olmasaydı Travis Scott olmazdı.”

Cidden de albümü dikkatli dinleyenler ve Kanye West’in diskografisine hakim olanlar, UTOPIA ile Kanye West’in 2013 yılında çıkan Yeezus albümü arasındaki sound benzerliğini fark edecektir.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

İsmini tarihi kişiliklerden alan rap sanatçıları

Sonraki İçerik

Mopreme Shakur: "Biggie aslında 2Pac'ın Thug Life grubuna katılacaktı."

İlgili İçerikler