Premier League’in gizemli rapçisi: DIDE KİMDİR?

30 Ocak 2023. Bu tarih, başta İngiltere olmak üzere tüm dünyanın Dide isimli gizemli rap sanatçısıyla tanıştığı tarih oldu. Dide, 30 Ocak’ta @dideworld kullanıcı adıyla kullandığı Instagram hesabında “Stick to the plan, avoid the drama.” yani “Plana sadık kal, dramadan uzak dur.” caption’lı bir gönderi paylaştı. Buraya kadar her şey normaldi. 6 Şubat 2023’de gelen gönderi ise ortalığı tam anlamıyla karıştırdı.

Paylaşılan yeni gönderi, bir şarkı ve müzik video teaser’ıydı. Gönderinin caption’ı ise şu şekildeydi:

“Evde rapçi, sahada futbolcu.

Premier League futbolcusu, İngiltere müzik sektörüne atılıyor. Kimliğini, güllerle kaplanmış özel yapım maskesini takarak gizliyor. Dide ismini kullanıyor.”

14 Şubat’ta Instagram hesabı üzerinden yayınladığı freestyle videosuyla müziğe de resmen adım atan Dide, iyiden iyiye ilgi çekmeye başlamış ve insanların onun hakkında tahminler yaptığı bir noktaya gelmişti.

Dide’nin 9 Nisan’da yayınladığı ilk resmi şarkısı Thrill ise puzzle’daki bazı parçaların birleşmesi adına, dinleyenler için bir ipucu oldu. Thrill’ın Spotify’da 12 günde 539 bin dinlendiğini, daha sonra YouTube’da yayınlanan müzik videosunun da 8 günde 925 bin görüntülenme aldığını belirtelim.

Şarkıdaki özellikle “…takımım kazanmaya devam ediyor.” ve “Her maç bir final gibi.” sözleri okları birçok kişi için Eddie Nketiah‘a çevirdi. Biliyorsunuz, Arsenal şu sıralar Premier League‘de Manchester City ile zirve yarışı veriyor ve gerçekten de her maçları final niteliğinde.

Yalnızca bu sözlerle Nketiah tahmini yapılmıyor elbette. Dide’nin harfleri karıştırıldığı zaman Eddi kelimesi elde ediliyor ve bunun da Eddie Nketiah’dan geldiği tahmin ediliyor.

Maskenin ardındaki isim eğer sesiyle çok fazla oynamıyorsa, siyahi biri. Ayrıca Londra aksanı da BBC dahil birçok kaynak tarafından onaylanmış durumda. Nketiah’ın Londra doğumlu olduğunu hatırlatalım.

Ayrıca Thrill şarkısının klibi de Londra’da çekildi.

Dide’nin son gönderisinde yazdığı ise tahminlerin biraz dışında. “It’s about time we think outside of the box.” yani “Ceza sahasının dışını düşünme vakti.” yazan Dide, hedef şaşırtıyor da olabilir. Ancak kutu ve ceza sahası anlamlarına gelen box kelimesini kullanması, takipçilerini belki de Dide’nin bir forvet oyuncusu olmayabileceği kanısına doğru itti.

Her ne kadar en güçlü aday Eddie Nketiah olsa da Crystal Palace oyuncusu Wilfried Zaha ve Chelsea‘li Noni Madueke de tahminler arasında. Peki sizce Dide’nin taktığı maskenin ardında kim var?

 

Kaynak: BBC

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

20. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri'nde adaylar belli oldu

Sonraki İçerik

Desiigner, uçakta mastürbasyon yaptığı için gözaltına alındı!

İlgili İçerikler