Pop Smoke, Biggie ve Eazy-E’nin hayatını kaybettiği hastane: Cedars-Sinai Medical Center!

1902 yılında iş insanı Kaspare Cohn tarafından Los Angeles, California’da kurulan Cedars-Sinai Medical Center isimli hastane, günümüzde hâlâ 886 yatak kapasitesi, 2000’den fazla sağlıkçı ve 10000’den fazla diğer çalışan ile faaliyetlerini sürdürmekte.

Geçtiğimiz 2 yılda California’da en iyi 2. ve Amerika genelinde de en iyi 7. hastane seçilen tesisin hip-hop tarihi için de enteresan bir yeri bulunuyor. Cedars-Sinai Medical Center koridorları geçmişten bu yana birçok rap yıldızına şahit oldu. Bunlardan bazıları iyileşerek tesisin kapısından yürüyüp giderken; maalesef Pop Smoke, Biggie Smalls, Eazy-E, Dolla ve Heavy D bu hastanede hayatlarını kaybeden isimler oldu.

 

Eazy-E (26 Mart 1995)

24 Şubat 1995’te Eazy-E, şiddetli öksürük şikayetiyle Cedars-Sinai Medical Center’a gitti. Başarılı rapçiye HIV/AIDS teşhisi kondu ve 16 Mart’ta bu teşhis kamuoyu ile paylaşıldı. Kesin olmamakla beraber Eazy-E’nin bu hastalığı cinsel ilişkiye girdiği bir kadından aldığı sanılıyor. Hastalığının kamuoyuyla paylaşıldığı sırada Eazy-E artık öleceğini biliyordu. Bir süredir araları bozuk olan ve N.W.A grubundan ayrılıp solo kariyerlerine yol alan Dr. Dre ve Ice Cube ile barışan ve hayranlarına son mesajlarını ileten Eazy, 26 Mart’ta Cedars-Sinai Medical Center’da hayata gözlerini yumdu. Eazy-E’nin ölümünün ardında başka şeylerin de olduğunu iddia eden bir kesim de var o günden bu yana. Eazy’nin ölümünü araştıran belgeselle ilgili detayları ve öz kızının konu hakkındaki iddialı açıklamalarını bulabileceğiniz içeriğimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Pop Smoke (19 Şubat 2020)

Henüz 2 yıllık kısa kariyerine rağmen, birçok başarının altına adını yazdıran ve özellikle Brooklyn drill’ini farklı yerlere taşıyan Pop Smoke, “POP SMOKE kimdir?” başlıklı içeriğimizde de uzunca anlattığımız gibi kiraladığı eve giren hırsızlar tarafından 4 kurşun darbesiyle vurulmuş ve o sırada evde bulunan arkadaşı Michael Durodola tarafından Cedars-Sinai Medical Center’a yetiştirilmişti. Pop Smoke, doktorların tüm müdahelesine rağmen kurtulamamıştı.

 

The Notorious B.I.G. (9 Mart 1997)

Şubat 1997’de 2. stüdyo albümü Life After Death’in reklamını yapmak ve Hypnotize şarkısının müzik videosunu çekmek için Los Angeles’a uçan Biggie, aynı zamanda ona mezar olacak eyalete uçtuğundan habersizdi. Tupac’ın ölümü sonrası iyice kızışan Batı Yakası-Doğu Yakası savaşı sırasında aslında Biggie’nin Los Angeles’a gitmesi oldukça tehlikeliydi. 8 Mart akşamı Soul Train Ödülleri’nin partisine katılan Biggie, parti çıkışı Diddy, D-Roc, Lil’ Cease gibi arkadaşlarıyla arabaya atlayıp otelin yolunu tutmuştu. Kırmızı ışıkta Biggie’nin bulunduğu arabaya yaklaşan bir Chevy Impala içinden edilen 4 el ateş ile Biggie vuruldu. Diddy ve beraberindekiler tarafından en hızlı şekilde Cedars-Sinai Medical Center’a yetiştirilse de gece 01.15’te hayatını kaybettiği duyuruldu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

CRITICAL 7 Kasım - 9 Aralık Konser Takvimi

Sonraki İçerik

İzlanda'nın en başarılı rapçisi Türk asıllı: ARON CAN GÜLTEKİN ile tanışın!

İlgili İçerikler