Eazy-E’nin kızı Ebie Wright: “Bir gün babamın ölümünün ardındaki gerçeği açıklamak istiyorum.”

26 Mart 1995 tarihinde, Los Angeles’taki Cedars-Sinai Medical Center’a yatırıldıktan 1 ay sonra Eric Lynn Wright veya bilinen adıyla Eazy-E hayatını kaybetmiş ve ölüm sebebi HIV/AIDS olarak kayıtlara geçmişti. Eazy’nin kızı Ebie Wright‘a göre ise babasının ölümünün ardında aslında farklı olaylar var.

Ölümünün üzerinden 26 yıl geçmesine rağmen Eazy-E, hip-hop kültürünün önemli figürlerinden biri olarak görülüyor. Ölümünü ekranlara yansıtacak yeni mini dizi ve kızı Ebie Wright’ın bu konudaki görüşleri yıllardır bilinen gerçekleri bir anda değiştirebilir.

Amerikan paralı kanalı We TV’de The Mysterious Death of Eazy-E adıyla 4 bölümlük bir mini dizi başladı. Bu dizi efsane rap grubu N.W.A’in kurucusu, gangsta rap’in öncü ismi Eazy-E’nin şüpheli ölümüne odaklanacak. Death Row Records eski CEO’su Suge Knight, Eazy-E’nin ölümü hakkında vücuduna mikroplu kan enjekte edildiği iddiasında bulunmuştu.

12 Ağustos’ta yayınlanan My Own Father’s Death isimli ilk bölümde Eazy’nin kızı Ebie Wright, o dönem Cedars-Sinai’da çalışan bir gazeteci, bir davranış analisti ve Eazy ile çalışmış rapçilerden B.G. Knocc Out yer alıyor. Yapımın içerisinde yer almasına rağmen Eazy-E’nin kızı Ebie Wright’ın yapım hakkındaki görüşleri çok da olumlu değil. Yapım hakkında “Bu, sadece benim hikayeme bir giriş o kadar.” şeklinde konuşan Ebie, “Sadece komplo teorilerini derliyor, benim kendi hikayemi ve yaşadıklarımı yansıttığını düşünmüyorum.” diyerek bir gün babasının ölümünün ardındaki gerçek hikayeyi anlatmayı umuyor.

“Ölümü nedeniyle babamın başardıklarının göz ardı edildiğini düşünüyorum. Ancak bu olayları aydınlattığımız zaman hak ettiği yere gelecek.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Türkçe Rap'te bu hafta: TEPKİ & ALLAME, REDKEYGANG, STAP ve diğerleri!

Sonraki İçerik

Spotify, yaz mevsiminin en çok dinlenenlerini açıkladı: Ezhel, Sefo, UZI, Lvbel C5 ve diğerleri!

İlgili İçerikler