Rock & Roll Hall of Fame 2022 adayları açıklandı: Listede EMINEM de var!

1983 yılında Atlantic Records’un kurucusu Ahmet Ertegün tarafından kurulan Rock & Roll Hall of Fame Müzesi, 1986 yılından itibaren de rock müziğe katkıları olmuş sanatçıları onurlandırmak adına geleneksel bir törene dönüşmüştü. Tören yıllar içinde janralar ötesi bir organizasyon haline gelip müziğe katkı vermiş her sanatçıya kapısına açmaya başladı.

Bugüne kadar hip-hop içinden Grandmaster Flash and the Furious Five, Run-DMC, Beastie Boys, Public Enemy, N.W.A, 2Pac, The Notorious B.I.G., JAY-Z, LL Cool J’in girebildiği Rock & Roll Hall of Fame için bu yıl A Tribe Called Quest ve Eminem de aday gösterildi.

A Tribe Called Quest daha önce aday gösterilip seçilememişti, Eminem ise aday gösterilebileceği ilk yıl aday gösterildi. Bu yıl aday gösterilen sanatçılar için aranan kıstas ilk single veya albümlerini en az 1996 yılında yayınlamalarıydı. Eminem de biliyorsunuz 1996’da ilk EP’si olan Infinitive’i yayınlamıştı.

2022 Rock & Roll Hall of Fame için Eminem ve A Tribe Called Quest dışında Dolly Parton, Lionel Richie, Carly Simon, Duran Duran, Beck, Pat Benatar, Kate Bush, Dionne Warwick, Judas Priest, Eurythmics, Rage Against the Machine, Fela Kuti, MC5, New York Dolls ve Devo da aday sanatçılardan.

2022 Rock & Roll Hall of Fame için bu adresten oyunuzu kullanabilirsiniz. Hall of Fame olmaya hak kazananlar mayısta açıklanacak ve gelecek sonbaharda düzenlenecek tören ile bu unvanlarına resmi olarak kavuşacaklar.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

50 CENT'in son albümüne hazır olun!

Sonraki İçerik

ASPOVA'nın yeni albümü SYNTHWAVE geliyor!

İlgili İçerikler