ASPOVA, yeni albümünün bomba gibi featler içeren tracklistini yayınladı!

En son 15 Eylül 2019’da HELL albümünü çıkaran ve o günden beri sessiz olan Aspova, yeni bir albüm hazırlığındaydı bir süredir. Geçtiğimiz günlerde yeni albümü M A T R I X ‘in ilk part’ı olan Red‘in 17 Nisan‘da çıkacağını duyurmuştu başarılı sanatçı. Şimdi de tracklist’i geldi albümün. Bana kalırsa şu monoton geçen karantina günlerimize yeni bir soluk katacak nitelikte bir albüm geliyor.

Rapertuar isimli web sitemizin ilk haber içeriğini Aspova hakkında yazmak benim için ayrı bir güzel tesadüf oldu açıkçası. Kendisini 2018 yılında çıkardığı Geber Pislik albümüyle tanıma şansı bulmuştum. R&B gibi Türkiye’de neredeyse örneği olmayan bir tür deneyerek ilerlemesi zaten takdire şayan. HELL albümündeki Eskimiş Senelere isimli parçasıyla sonunda hak ettiği dinlenme sayılarına geldiği için mutluyum. Bu sadece başlangıç ama bence, daha yapacak çok işi var.

Albüme gelecek olursak isim ve ilk bölüm isminin Red olmasıyla kült film Matrix’e gönderme olduğu çok aşikar. Albüm içerikleri de hapların anlamlarıyla ilişkili olabilir diye düşünüyorum. Bilmeyen veya izleyip unutanlar için Matrix filminde Neo ve Morpheus arasında geçen konuşmayı bırakıyorum buraya.

“Sen de herkes gibi bir köle olarak doğdun. Dokunamadığın, tadamadığın ya da koklayamadığın bir hapishanedesin. Beyninin içi bir hapishane. Ne yazık ki, Matrix’in ne olduğu kimseye anlatılamaz. Bunu kendin görmek zorundasın. Bu senin son şansın. Bundan sonra, bir geri dönüş olmayacak. Mavi hapı alırsan, bu hikaye sona erer, yatağında uyanırsın ve istediğin her neyse ona inanırsın. Kırmızı hapı alırsan Harikalar Diyarı’nda kalırsın. Ben de sana tavşan deliğinin gittiği yerleri gösteririm. Unutma… Sana vadettiğim tek şey gerçek, fazlası değil…”

Albümün ilk bölümü olan Red’de 10 parça yer alıyor. Prodüktör olarak Tvto, Tanerman, Skaii, Uncle Y ve Dopp ile çalışan Aspova, 4 şarkının altyapısını ise kendisi hazırlamış. Şanışer, Ceg, Worry ve Motive’nin Aspova’ya eşlik edeceği M A T R I X – Red albümünün tracklist’ine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  1. Sağanak (prod by Tvto)
  2. Suç feat. Şanışer (prod by Aspova)
  3. Nefes Alamam (prod by Tanerman)
  4. Bir Gün feat. Worry (prod by Aspova)
  5. Sabır (prod by Tvto & Skaii)
  6. Yalan Olduk (prod by Tvto & Uncle Y)
  7. Milenyum feat. Ceg (prod by Aspova)
  8. Tek Başıma (prod by Aspova) 
  9. Zor (prod by Dopp)
  10. Bin Defa feat. Motive (prod by Tvto)

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

FLOW nedir? RAP müzikte FLOW ne anlama geliyor?

Sonraki İçerik

DRAKE, viral olması beklenen yeni single ve klibi ile döndü!

İlgili İçerikler