Rolling Loud festival tarihinde ilk kez bir headliner sahnesini iptal etti: Elbette Kanye West

© Josh Sobel

7 yıldır düzenlenen ve Amerika’nın en büyük hip-hop festivallerinden biri olan Rolling Loud, 22-24 Temmuz 2022 tarihlerinde de günümüz Amerikan rap’inin en büyük sanatçılarını Miami’de ağırlayacak.

Festivalde headliner olarak sahneye Kanye West, Future ve Kendrick Lamar çıkacaktı. Etkinliğe 5 gün kala, Kanye West yine bir şekilde farklılığıyla gündem olmayı başardı ve konserini iptal etti. Rolling Loud ekibinin söylediğine göre böyle bir olay festival tarihinde ilk kez oluyor. Daha önce konserini iptal eden sanatçılar elbette olmuş ancak ilk kez bir headliner sanatçı bunu yapıyor. Rolling Loud ekibi zaman kaybetmedi ve Kanye’nin yerini Kid Cudi ile doldurdu.

Açıklama Rolling Loud ekibinden geldi. Yapılan paylaşımda “Ye’nin Rolling Loud Miami 2022’de headliner olarak sahne almasını iple çekiyorduk. Aylarca onunla ve ekibiyle performans hakkında çalıştık. Maalesef, Ye performans sergilememe kararı aldı. İlk kez bir headliner şovumuzdan çekiliyor. Yine de ona en iyi dileklerimiz iletiyoruz. Kid Cudi’ye headliner olarak hoş geldin diyor ve neler yapacağını merakla bekliyoruz.” cümlelerine yer verildi.

Ayrıca Rolling Loud’un kurucularından Tariq Cherif de konuyla alakalı “Ye’yi festivalde kalması için ikna etmeye çalıştık ama başaramadık.” açıklamasını yaptı.

Kanye West tarafından henüz bir açıklama yok, yani neden etkinliğe günler kala konserini iptal etti bilemiyoruz ama özellikle son yaşanan olaylar sonrası kendisinin yerinin Kid Cudi ile doldurulmasından çok hoşnut olmayabilir.

Rolling Loud Miami 2022’nin yapılan değişiklik sonrası tamamlanan kadrosu şu şekilde:

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Rolling Loud (@rollingloud)’in paylaştığı bir gönderi

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

FREDD'den deneysel boom bap albümü: "bona fide"

Sonraki İçerik

TANERMAN'ın prodüktör albümü ORKESTRA'dan tracklist geldi

İlgili İçerikler