THE NOTORIOUS B.I.G.’nin tacı yaklaşık 600 bin dolar karşılığında satıldı!

The Notorious B.I.G.‘nin en ikonik fotoğraflarından birinde kafasında yer alan taç, geçtiğimiz gün Sotheby’s tarafından düzenlenen müzayedede 594 bin 750 dolar karşılığında satıldı.

Normal değeri 6 dolar olan ve plastikten yapılmış olan tacın hip-hop ve özellikle Biggie severler için çok ayrı bir önemi olduğu da aşikar.

Taçta The Notorious B.I.G.’nin ölmeden 3 gün önce attığı bir imza bulunuyor. Tacın değerini arttıran en büyük nedenlerden biri de bu.

Müzayedeyi düzenleyen Sotheby’s, merkezi New York’ta bulunan, İngiliz merkezli Amerikan çokuluslu bir şirkettir. Dünyanın en büyük güzel ve dekoratif sanat, mücevher, emlak ve koleksiyon simsarlarından biri olan Sotheby’nin operasyonu üç bölüme ayrılmıştır: açık artırma, finans ve bayi. Sotheby’s Kitap ve El Yazmaları Departmanının Başkan Yardımcısı Cassandra Hatton tacın satışıyla alakalı şunları söyledi: “1970’lerde Bronx’ta doğduğundan beri hip hop’ın muazzam etkisi tüm kültür alanlarını şekillendirmeye devam eden küresel bir kültürel güç haline geldi: müzik, moda, tasarım, sanat, film, sosyal tavırlar, dil ve daha fazlası. Bu satış, bu etkinin kökenlerinin ve erken dönemlerinin bir kutlamasıdır.”

 

Kaynak: CNN Style

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

SHAPE OF MY HEART'ın sample olarak kullanıldığı RAP şarkıları: JUICE WRLD, SAGOPA KAJMER ve diğerleri!

Sonraki İçerik

CYPHER nedir? RAP müzikte CYPHER ne anlama geliyor?

İlgili İçerikler