TYGA’dan yeni MIXTAPE geliyor ama çok yanlış bir günde!

Tyga, kariyerinin başında Lil Wayne yardımıyla çıkış yapmış ve Drake ile Nicki Minaj’a benzer şekilde çok da iyi bir debut yapmıştı. Daha sonra inişler çıkışlar yaşayan, Lil Wayne ve Young Money ile bağını koparan Tyga, uzun yıllar kariyerinin o günlerini aratmıştı.

2013 yılındaki Hotel California’dan sonra başarılı bir proje yakalayamamış ve adeta unutulmuştu. 2018 yılındaki Offset düetli Taste şarkısı ise Tyga için geri dönüşün fitilini yakmıştı. Daha sonra bu fitil Tyga’nın kariyer şarkısına dönüşecekti. Bu yazı yazılırken Taste şarkısı Spotify’da 922 milyon, YouTube’da ise 1 milyarın üzerinde dinlenmiş durumda.

Bu patlamayı ne kadar iyi yönetebildi tartışılır ancak Tyga, Taste sonrası genelde benzer eğlenceli altyapılar ve kadınlar hakkında yazılmış şarkılar üzerine kurulu bir kariyere yöneldi. Yine de Latin sanatçılar ile yaptığı işbirlikleri, gece kulüplerine hizmet eden şarkılarının yüksek dinlenmeleri en azından business açısından mantıklı sayılabilir. 2019 yılında da Amerika rap piyasasının yarısını konuk ettiği Legendary ve hemen ardından Legendary (Deluxe Edition) albümleriyle Taste şarkısından aldığı ivmeyi devam ettirmeye devam etti.

Tyga ve kariyeri hakkında buna benzer bir yazı yazmayı planlıyordum uzunca bir süredir. Legendary sonrası ilk uzun soluklu projesini duyurunca bu planımı gerçeğe dökmek istedim. Tyga, Well Done Fever adını verdiği 10 şarkıdan oluşan bir mixtape yayınlayacak. Kapak tasarımı ve yapacağı remix’ler merak uyandırsa da yayınlamayı tercih ettiği günden dolayı büyük ihtimalle güme gidecek bir projeyi tanıtıyorum size. Koca yılda 52 hafta bulunuyor ancak Tyga, belki son yılların en çok hype alan albümü Whole Lotta Red’in yayınlanacağı günü seçmiş. Noel’de albüm çıkarmanın onun için özel bir şey olduğunu anlayabiliyorum ancak dediğim gibi, eğer duyunca insanların delireceği bir şeyler yapmadıysa Playboi Carti Noel haftasının tek lideri olacak.

Tyga’nın projesine tahminen Tyga’dan fazla endişelendikten sonra proje tanıtımına geçebilirim. Kapak tasarımını tekrar övebilirim, çünkü gerçekten çok beğendim. Büyük ihtimalle A$AP Rocky işlerine benzerliğinden beğendim. Neyse bırakıyorum kapak ve tracklist tasarımlarını, siz de beğenin biraz.

Tracklist’te tanıdık şarkılar dikkatinizi çekiyor olmalı. Mixtape derken tam anlamıyla old school kafa bir mixtape yapıyor Tyga. Bunu yapan Tyga olduğu çok da heyecanlanmadım ama yine de yazının başlarında bahsettiğim Taste etkisinden kurtulması güzel. Tracklist’te gördüğünüz üzere Pop Smoke’un Lil Baby ve DaBaby düetli For The Night şarkısı, CJ’in Whoopty şarkısı, Lil Baby’nin 42 Dugg düetli We Paid şarkısı ve Jack Harlow’un Tyler Herro şarkısı yer alıyor. Tyga, Well Done Fever isimli mixtape’inde bu şarkıların remix’leriyle buluşturacak bizleri. Örnek olması açısından daha önce yayınladığı For The Night remix’i bırakarak yazıyı bitiriyorum.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

"KÜLTÜR BEKÇİLERİ"nin dilinden düşmeyen TUPAC SHAKUR, aslında nasıl biriydi?

Sonraki İçerik

EKO FRESH'in son şarkısı TURKISH NIGHTMARE nasıldı?

İlgili İçerikler