Ceza, Tepki, Aspova ve Server Uraz: GAİN AÇIK MİKROFON başlıyor!

GAİN‘in uzun süre önce duyurusu yapılan rap yarışması Açık Mikrofon, bugün (11 Ekim) başlayacak başvurular ile yayınlanma serüvenine giriyor. Yarışmaya katılmak için ilk yapılması gereken Instagram’da @gain ve GAİN Açık Mikrofon yarışmasının Instagram hesabı @acikmikrofonrap adreslerini takip etmek. Daha sonra yarışmacı adaylarının www.gainacikmikrofon.com adresinden başvuru formlarını doldurması ve beat’leri indirmesi gerekiyor. Adaylar, seçecekleri beat’lerle kendi şarkılarını hazırlayarak #GainAçıkMikrofon etiketiyle Instagram’da paylaşacak.

Türkçe Rap’in underground yıllarından bu yana öncüsü olan Ceza’nın liderliğinde Server Uraz, Tepki ve Aspova gibi başarılı ve üretken isimlerden oluşan jüri, GAİN Açık Mikrofon yarışmasıyla genç rapçilere hem koçluk yapacak hem de adil ve yarışmacı odaklı bir yarışma ortamıyla mikrofonun yeni sahibini bulacak.

Seyircilerin sahneye çıktığı “Open Mic” kültürünü mücadele ruhuyla birleştirecek yepyeni yarışma “GAİN Açık Mikrofon” için başvurular başlıyor. Adaylar, önceden hazırlanan beat’lerin üzerine yazacakları şarkılarıyla Instagram üzerinden yarışmaya başvuru yapabilecek.

GAİN Açık Mikrofon yarışmacıları rap müzik efsanesi Ceza’nın mentorluğu ile sektörün önde gelen isimleri Server Uraz, Tepki ve Aspova’nın desteğiyle adım adım zirveye ilerleyecek. Ekranların deneyimli yüzü Öykü Serter programın sunuculuğunu üstlenirken, rap müzik sahnesinin bir diğer önemli ismi Beta ise programda host sunucu olarak yer alacak. Baykan Barlas ise projeye beatmaker olarak katkı sunacak.

Kazanana 100 bin TL ödül, single ve müzik video şansı

Yarışmada zirveye tırmanacak isim hem 100 bin TL para ödülü kazanacak hem de jürideki yetenekli isimlerin desteğiyle kendi single’ı ve müzik videosunun sahibi olacak. Kazanan yarışmacının single’ının prodüktörlüğünü kendi de müzisyen olan ve Epidemik Yapım ile Ben Fero, Ceg, Şanışer gibi isimleri piyasaya kazandıran Server Uraz yapacak. Yönetmen kimliğiyle sektörde öne çıkan Tepki, yarışmacıların kliplerini hazırlamalarına destek verecek. Aspova ise genç yeteneklerin şarkılarında aranje ve mix mastering adımlarında görev alacak.

Yarışmacılar rap dünyasının önde gelen isimleri ile çalışma şansı yakalarken, ayrıca heyecanı zirveye taşıyacak cypher’ların da parçası olacak. Dahası, konuk sanatçıların gerçekleştireceği konser tadındaki canlı performansları sette birebir izleme şansı yakalayacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Tarihi, çıkışı, yükselişi ve tüm detaylarıyla DRILL MÜZİK nedir?

Sonraki İçerik

PLA4: THE VISION öncesi serinin önceki projelerine göz atalım!

İlgili İçerikler