Yeni AALIYAH albümü yolda: Albümde DRAKE, FUTURE, CHRIS BROWN da olacak!

Aaliyah Dana Haughton veya sahnede kullandığı ismiyle kısaca Aaliyah, 2001 yılında henüz 22 yaşındayken elim bir uçak kazası sonucu hayatını kaybetmişti. Aaliyah’ın bindiği uçak kalkıştan kısa bir süre sonra yere çakılmış ve içindeki 9 kişi de hayatını kaybetmişti. Daha sonradan yapılan testler sonucu pilotun vücudundan kokain ve alkol çıkmış, kullandığı uçağı kullanmasına yetkisi olmadığı anlaşılmıştı.

12 yaşında başlayan kariyeri 22 yaşında sona eren Aaliyah, bu kadar kısa ve genç yaşlarına denk gelen kariyerine rağmen ardında birçok ikonik parça ve albüm bırakmıştı. R&B’nin Prensesi, Urban Pop’un Kraliçesi gibi lakaplara da sahip olan Aaliyah’ın şok ölümünden sonra başarılı müzikal kariyeri posthumous olara devam etmişti.

Günümüze geldiğimizde ise Aaliyah’ın müziğini legal yollarla dinlemek neredeyse imkansızdı çünkü sanatçının ilk albümü Age Ain’t Nothing but a Number dışındaki albümleri dijital müzik platformlarında yoktu. Aaliyah’ın amcası ve aynı zamanda onu müzik piyasasına kazandıran Barry Hankerson, Billboard’a verdiği röportajda Aaliyah’ın müziğinin ölümünün 20 yıl sonrasında dijital müzik platformlarına geleceği müjdesini verdi.

Hankerson’ın sahibi olduğu Blackground Records’un EMPIRE ile yaptığı anlaşmayla beraber Blackground Records’un daha önce dijital müzik platformlarında yer almayan 17 albüm, sıra sıra platformlarda sanatçıların profillerinde boy gösterecek. Aaliyah özelinde 20 Ağustos’ta Aaliyah’ın 2. stüdyo albümü One in a Million ile beraber başlayacak süreç, 3 Eylül’de Romeo Must Die filmi için hazırladığı single I Don’t Wanna ve 10 Eylül’de kendi adını taşıyan 3. albümüyle devam edecek, 8 Ekim’de ölümünden sonra derlenen albümleri I Care 4 U ve Ultimate Aaliyah‘ın dijital platformlara gelmesiyle son bulacak.

Aaliyah’ın amcası Barry Hankerson’ın Billboard röportajında verdiği bir diğer müjde de sanatçının daha önce hiçbir yerde duyulmayan müzikleriyle bir posthumous albümünün yolda olduğu. Henüz ne zaman yayınlanacağı belli olmayan projede Chris Brown, Ne-Yo, Future, Drake gibi düetler yer alırken, prodüksiyon alanında da Timbaland‘in işin içinde olduğunu biliyoruz.

Billboard’un son 25 yılın en başarılı 10. ve gelmiş geçmiş en başarılı 27. R&B sanatçısı olarak gösterdiği Aaliyah için geç de olsa böyle hamlelerin yapılıyor olması sevindirici. Eski albümlerin dijital platformlara gelişini ve posthumous albümü merakla bekliyorum ben kendi adıma. Barry Henkerson’ın Billboard’a verdiği röportajı da aşağıya bırakıyorum, ilgililer girip izleyebilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

FRANK OCEAN'dan yeni marka girişimi: HOMER

Sonraki İçerik

RECKOL'un debut albümü ÖZLÜCE TRAP BOYS geliyor: Tracklist, tarih ve diğer detaylar!

İlgili İçerikler