UFO361’nin yeni albümü NUR FÜR DICH nasıl olmuş? (Albüm İncelemesi)

Ufo361’in Sonus030 ile İtalya’da yaptığı yeni albümü “Nur Für Dich” 2 Ekim’de yayınlandı. Albümün tek konusu var: aşk…

Yıllardır şarkılarında bahsettiği, onun için her şeyini feda ettiği Tiffany’ye yine şarkılar yazmış.
Ama bu sefer EP değil, 13 şarkılık bir albüm.

Bu arada albüm sadece “Ufo361” adıyla değil. “Ufo361, Sonus030” adıyla paylaşıldı.
Sebebi ise albümün tek prodüktörlüğü Sonus030’a aitti ve zaten ikili çok yakın arkadaş.

Albümün çıktığı gece pek dinleyesim yoktu. Yaptığı bu konsept maalesef pek ilgimi çekmiyor. Birkaç sebep yüzünden birkaç ay boyunca kendisini yok denecek kadar az dinledim. Açıkçası albümü çevirirken dinleme fırsatım oldu. Beğendim aslında. Hayal kırıklığına uğratmadı, birkaç isimle daha feat beklerdim ama olsun. “En iyi albümü mü sence?” diye soracak olan varsa eğer, bence tabii ki değil.

Sonus030 ve Ufo361

Albümde 13 şarkı var, 4 tanesi feat: Yung Hurn, Bausa, Sonus ve Data.
Yung Hurn ve Bausa’yı bence anlatmaya gerek yok. Çok başarılılar zaten. Yung Hurn’un 04:30’da olması ayrı güzel olmuş. Data’ya karşı çok büyük bir önyargı var maalesef ama bence yetenekli. Albümdeki verse’ünü aşırı beğendim. Sonus ile olan şarkı ise gayet iyi. Sonus’un ilk defa mic başına geçmesi de ilginç ama güzel. Feat seçimleri çok iyi ama eksik bence, 1-2 isim daha olabilirdi. Sonus ile de bir şarkı yapıp, bir farklılık yapmış. Nimo, Juju gibi isimleri isterdim.

Prodüktörlere gelecek olursak eğer, prodüktörlük sadece Sonus’a aitti. Jimmy ya da Almanya’da daha farklı isimlerle yeniden çalışmasını isterdim. Bu biraz hayal kırıklığına uğrattı beni. Sonus’un işleri kötü değil, ama Jimmy falan da olsaydı keşke. Favorilerim Zweifel, Games, 04:30 Remix ve Playlist oldu.
10-11 şarkıyı ise playlist’e ekledim.Şimdi de kliplere geçeyim. Çıkan 4 klip birbirinden iyi. Hepsinde ayrı bir hava var. Ama tek konu normal olarak aşk. O konsepti, hisleri, o havayı kliplere çok iyi yansıtmış. Albümün release olduğu gün çıkan klip ise üst düzey. Tiffany’ye gönderme var ve ilginç bir mekanda çekilmiş. Tiffany’nin kıyafeti, flashback’ler inanılmaz. Ufo361’in en sevdiğim yönlerinden birisi de şu; her albümde farklı bir konsept. Rich Rich, VVS, Nur Für Dich… Bunu çok iyi yapıyor. Cover & Art’ı yine çok beğendim. Albümün kapağı her zamanki gibi fazla iyi. Bastian Wien ve ekibi gerçekten farklı bir ligde oynuyor. Benim düşüncelerim bu şekildeydi.

Albüme puan verecek olursam eğer 7/10 olur.

Stay High Ist Das Label

 

Yazan: Ufo361 Türkiye

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

YENİ ÇIKANLAR (2 Ekim 2020) | 21 SAVAGE, METRO BOOMIN, Allame, Lil Zey ve çok daha fazlası!

Sonraki İçerik

21 SAVAGE & METRO BOOMIN'in albümü SAVAGE MODE II nasıl olmuş? (Albüm İncelemesi)

İlgili İçerikler