YENİ ÇIKANLAR (4 Eylül 2020) | BIG SEAN, 6IX9INE, RÜZGAR, ZEN-G ve çok daha fazlası!

Big Sean’ın Detroit 2 albümü de olmasa çok boş bir Release Day olacaktı.

Yine de çok tatmin edici diyemem, özellikle yerli piyasa adına. Olanlarla yetineceğiz mecburen.

 

Big Sean – Detroit 2

Big Sean‘ın 5. stüdyo albümünü özellikle prodüksiyon kısmında çok başarılı buldum ben. Tertemiz bir albüm olmuş. Detaylı incelemesi sitede mevcut, buradan ulaşabilirsiniz.

 

6ix9ine – TattleTales

6ix9ine‘ın Akon, Smilez, Nicki Minaj, Leftside, Lil AK düetleri içeren hapisten çıktıktan sonraki ilk albümü TattleTales da dün gecenin öne çıkan işlerindendi. 6ix9ine’ın müziğini sevmiyorum açıkçası, karakterinden de nefret ediyorum. Bu albüm hakkında da olumlu şeyler söylemem zor ama Akon‘ın eşlik ettiği LOCKED UP 2 ile daha önce single olarak yayınlanan Nicki Minaj düetli TROLLZ şarkıları bir nebze dinlenebilir işler.

 

Rüzgar – Siyah

Rüzgar 5 şarkıdan ve 1 Tuhan düetininden oluşan Siyah isimli EP’si dün gece MOB Entertainment etiketi ile yayınlandı. Tuhan düetli şarkının altyapısında Segah yer alırken, kalan şarkılarda Rüzgar var. Orta şeker bir iş olmuş bence, debut EP olarak iyi sayılabilir hatta. Ömür ve Yanımda Ol şarkıları favorilerim şimdilik.

 

Zen-G – DELALÊ

Konsepti çok hoşuma gitti bu şarkının. Klibiyle, kapak tasarımıyla ile bütünüyle kaliteli bir iş olmuş. Şarkı da gayet keyifli, başarılı.

 

Batuflex – Amcalar Geldiğinde

Son dönemde Batuflex, Akdo, Lvbel C5 üçlüsü başarılı işlere imza atıyor. Bu da onlardan biri olmuş bence. Beati ile, flowu ile gaza getiren bir şarkı.

 

Ufo361 & Sonus030 – Games

Ufo çok seri üretime devam ediyor. 2 Ekim’de yeni albümü Nur Für Dich yayınlanacak, o albümde olacak şarkıları single şekilde yayınlıyor. Shit Changed ve Playlist iyiydi bence ama Games‘i çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim.

 

Epidemik – Epidemik Freshman Cypher 2020 (3/3) [feat. Rooster, İhtiyar, Yusuf Altınlar, Mass, Mithat Dalgıç]

Epidemik‘in cypher projesinin son kısmında Rooster, İhtiyar, Yusuf Altınlar, Mass ve Mithat Dalgıç boy gösterdi. Bana kalırsa 3 cypher arasından en düşük kalan bu olmuş. Mass ve biraz da Rooster fena değildi, geri kalanları çok beğenmedim açıkçası.

 

Ege Çubukçu – Kamikaze (feat. alishot)

BADD’ trip dışında Ege Çubukçu‘yu seven biri değilim. Bu şarkıda da öyle çok tuttuğumu söyleyemem ama alishot‘ı beğendim. Her zamanki gibi yarı İngilizce yarı Türkçe bir verse yazmış alishot.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

BIG SEAN - DETROIT 2 (Albüm İncelemesi)

Sonraki İçerik

EPİDEMİK FRESHMAN CYPHER nasıldı? (Detaylı İnceleme)

İlgili İçerikler