YENİ ÇIKANLAR #4 | FUTURE, TEPKİ, ASPOVA, POLO G, KEİŞAN VE ÇOK DAHA FAZLASI!

Türkçe ağırlıklı olmak üzere dolu dolu bir release day oldu 15 Mayıs. Daha çok single ağırlıklı bir haftaydı.

 

Future – HIGH OFF LIFE

Future, uzun süredir beklenen 8. stüdyo albümünü sonunda yayınladı. Albümün adı daha önce Life Is Good olarak açıklanmıştı. sahip olduğu harika tracklist ile Future sevenleri kesinlikle memnun edecek bir albüm.

 

Tepki & Aspova – Sür

Tepki‘nin bir süredir beklenen maxi single’dan biri olan şarkı, Aspova‘nın harika vokalleri ve Tepki’nin dokunuşlarıyla dinlendiği anda kafayı sallatacak türden bir şarkı.

 

Tepki & Rota & Motive feat. Aspova – 7. Gün


Maxi single’ın diğer şarkısı ise 7. Gün idi. Özellikle Rota‘nın verse’ünü baya iyi olmuş. Motive‘yi duymak her zaman ayrı keyif veriyor. Ayrıca MOB Entertainment bünyesinde yer alan sanatçıların kendi label’ları dışında şarkılar yapması da güzel bir detay.

 

Polo G – THE GOAT

Lil Tjay ile yaptıkları Pop Out şarkısı ile patlayan ve yeni neslin gelecek vadeden sanatçılarından olan Polo G, 16 şarkılık albümü THE GOAT ile geri döndü. Albümde farklı farklı tarzlar kullanılmış, bu da tekdüzeliği engellemiş. Başarılı bir iş bana göre.

 

Keişan – Elmas


Keişan‘ın Berkay Duman prodüktörlüğünde çıkan yeni teklisi Elmas, sanatçının daha önceki şarkılarından Karanlık ve Daha Boktan ile benzer bir atmosfere sahip bence. Klibinin de alışılagelmiş şekilde yan değil de dik olarak çekilip yayınlanması da enteresan bir detay olmuş.

 

Anıl Piyancı & Dianz – En Büyüğü

Daha önce Epidemik bünyesinde birkaç denemede bulunan Dianz, bu şarkıyla birlikte Yeşil Oda‘ya dahil olmuş oldu Anıl Piyancı‘nın açıklamasına göre. Türkçe rap icra eden sanatçılar arasında en karizmatik kişi olabilir kendisi. Autotune kullanımı daha önce çok başarılı değildi bence. Yeşil Oda’ya geçmesiyle bu konu büyük oranda kotarılmış. Vokalinde hala sıkıntı var bence, çok düz okuyor gibi geliyor. Ancak sahip olduğu karizma ve Anıl Piyancı ile birlikte bazı konuları aşabilir diye düşünüyorum.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

ANIL PİYANCI, YEŞİL ODA'nın önümüzdeki süreçte çıkacak projelerini duyurdu!

Sonraki İçerik

LIA SHINE RÖPORTAJI! Kimdir, Şehinşah'la nasıl tanıştı, isminin anlamı ne?

İlgili İçerikler