WIZ KHALIFA – THE SAGA OF WIZ KHALIFA (Albüm İncelemesi)

2018 yılında efsane albümü Rolling Papers‘ın ikincisi çıkardıktan sonra 2019 yılını Currency ile birlikte hazırladıkları 2009 adındaki ortak albüm ve bir toplama albümle geçirmişti Wiz Khalifa. Bahsettiğim bu albümler Wiz Khalifa’nın stüdyo albümlerinden değildi. The Saga of Wiz Khalifa albümü için bir geri dönüş dersek yanlış olmaz bu nedenle.

18 Nisan’da attığı “What if I dropped an album on 4/20” tweeti ile sürpriz şekilde albümü duyuran Wiz Khalifa, 20 Nisan’da da söylediği gibi albümü yayınladı.

Albümde Wiz Khalifa’ya Mustard, Ty Dolla Sign, Megan Thee Stallion, Quavo, Tyga, K CAMP ve Logic eşlik ediyor. Tyga’nın eşlik ettiği ve aynı zamanda kliplenen Contact şarkısı ile Mustard’ın prodüksiyonunda yer aldığı Bammer şarkısı daha önce zaten single olarak yayınlanmıştı.

Çok objektik bir inceleme yapabileceğimi düşünmüyorum, çünkü Wiz Khalifa’nın bendeki yeri ayrıdır. Amerikan rapi’ni bu denli düzenli olarak dinlemeye 2011 yılında çıkardığı Rolling Papers albümü ile başlamıştım çünkü.

Albümde yer alan 7 şarkının da belli bir seviyede olduğunu düşünüyorum. Öyle çok kötü, asla dinlenmez denecek bir şarkı yok bence. Albümdeki 7 şarkıdan 6’sında featuring kullanmış Wiz. Kullanmadığı tek şarkı olan Still Wiz’de ise Still D.R.E. şarkısı sample olarak yer alıyor ve bunu duymak tebessüm oluşturdu yüzümde ilk açtığımda. En beğendiğim şarkılar Still Wiz, Bammer ve High Today oldu. Özellikle Logic’in yer aldığı High Today’in atmosferini çok başarılı buldum. Albüme 10 üzerinden vereceğim puan 8.8!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Vio'nun yeni albümü YANYOL, VOL. 2 hakkında bildiğimiz her şey!

Sonraki İçerik

TRAVIS SCOTT'tan FORTNITE konseri: ASTRONOMICAL

İlgili İçerikler