26. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Sahne Müziği, Otomatik Portakal seçildi!

Basri Fırat Bayraktar (Kamufle), Burak Kaya (Redo), Adem Oslu (Ados), Sarp Palaur (Şanışer) ve Samet Gönüllü (Sokrat ST), Elvin ve Erdal Beşikçiooğlu‘nun yönetmenliğinde Eylül 2023’den beri Anthony Burgess’in kült romanı Otomatik Portakal‘ı, bir rap müzikali olarak sahnelerde sergiliyor.

Rap sanatçılarıyla beraber Müjde Kızılkan, oyunun solist kadrosunu oluştururken; Ünsal Coşar, Fatih Sönmez ve Selin Zafertepe de Otomatik Portakal’ın oyuncu kadrosunu tamamlıyor. Oyunda çevirisinden, korosuna, kostüm tasarımlarına kadar da birçok ismin emeği var elbette.

Tiyatro ile rap müziğin bir araya geldiği Otomatik Portakal, sahnelenmeye başlandığı ilk günden itibaren farklı farklı şehirlerde ilgiyle karşılanmıştı. Bu yıl 26.’sı düzenlenen Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri‘nde Yılın En Başarılı Sahne Müziği dalında aday olan oyun, bu ödülü kazanmayı başardı. Oyunun müziğini Kamufle, Sokrat ST ve Ados’la beraber; Şanışer, Redo ve Utar Artun bestelemişti.

Afife Tiyatro Ödülleri

1997 yılından beri, tarihte tiyatro sahnesine çıkan ilk Türk kadın oyuncu olan Afife Jale‘yi anmak amacıyla düzenlenen Afife Tiyatro Ödülleri, 2011 yılından beri de Yapı Kredi tarafından organize ediliyor.

Tören bu yıl, Haliç Kongre Merkezi‘nde düzenlendi ve içlerinde Otomatik Portakal’ın kazandığı Yılın En Başarılı Sahne Müziği de olmak üzere 16 farklı dalda en iyiler arandı.

 

Erdal Beşikçioğlu, Şanışer, Kamufle, Redo, Ados, Sokrat ST, Utar Artun, Ünsal Coşar, Fatih Sönmez ve Selin Zafertepe başta olmak üzere Otomatik Portakal’da emeği olan herkesi tebrik ediyor, Rapertuar ekibi olarak ayrı bir teşekkürü borç biliyoruz. Türkçe Rap’i böylesine prestijli sanat etkinliklerinde görüyor olmak çok güzel. Nicelerine!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Oğuzhan Uğur'un "saygıBİR" konseptinin ilk konuğu Ceza

Sonraki İçerik

Metro Boomin, çizgi roman serisine başlıyor: THE METROVERSE

İlgili İçerikler