Logic, oldukça şık bir yol ile müziğe geri döndüğünü duyurdu

Logic, geçtiğimiz yaz No Pressure isimli 6. stüdyo albümüyle beraber müziği bırakacağını ve artık ailesine daha fazla zaman ayırmak istediğini söylemişti.

Gerçekten de No Pressure sonrası müzik kariyerini rafa kaldıran Logic, Malibu’ya tatile gitmiş ve daha sonra da Twitch üzerinden yayınlar ile hayatında farklı bir pencere açmıştı.

Ben dahil birçok insan Logic’in döneceğinden emindik. Böyle erken denecek yaşta müziği bırakan müzisyenler genellikle bir şekilde alışkanlıklardan vazgeçemeyerek geri dönüyor. Logic’te de durum farklı olmadı ve müziğe verdiği ara yalnızca 1 sene sürdü. Hatta bir süredir YouTube kanalı üzerinden Madlib’in altyapıları üzerine hazırlayıp yayınladığı şarkıları sayarsak 1 seneden bile az. Madlib konusunu bilmeyenleri şöyle alabiliriz.

Logic, Intro isimli bir şarkıyla geri döndü bu arada. Madlib ile birlikte pandemi döneminde hazırladıkları bir albümün varlığından haberdarız ancak bu projeyi yayınlar mı, yakın zamanda mı yayınlar şimdilik muamma.

Logic’in emekliliğinden döndüğünü açıklama şekli ise gerçekten oldukça şıktı. Özellikle basketbol ve Michael Jordan sevenler için gerçekten yüzde tebessüm yaratacak cinsten bir duyuru.

 

Kısaca bu açıklamanın arkaplanını anlatmak gerekirse: Michael Jordan, 1991-1992-1993 yıllarında Chicago Bulls ile 3 NBA şampiyonluğu elde etmiş ve 1992’nin yaz mevsiminde de meşhur Dream Team ile ABD adına Olimpiyat Şampiyonluğu’na uzanmıştı. Hayatındaki her şey istemeyeceği kadar iyi giderken en büyük ilham kaynağı, idolü olarak gördüğü babasını kaybeden Jordan, basketbola olan tutkusunun yok olduğu gerekçesiyle basketboldan emekli olduğunu açıklamış ve babasının daha çok sevdiği spor olan beyzbolu yapmak üzere çalışmalara başlamıştı. Şubat 1994’te Chicago White Sox ile beyzbol kariyerine başlayan Michael Jordan, 1 yıl kadar oynadıktan sonra Mart 1995’te yaşanan lokavt sonrası beyzbolu bırakma kararı aldı.

Herkes Jordan’ın basketbola dönüp dönmeyeceğini merak ederken, Michael Jordan avukatı aracılığıyla basın mensuplarına yukarıda görmüş olduğunuz 2 kelimelik açıklamayı fakslamıştı: “Geri döndüm.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

TikTok ve Instagram Reels'in müzik sektörüne yaptığı akılalmaz müdahale

Sonraki İçerik

UZI'nin KAN albümü, Spotify'da 100 milyon dinlenmeye ulaştı!

İlgili İçerikler