ANIL PİYANCI yeni albümünün tracklist’ini duyurdu! Peki albümden neler beklemeliyiz?

Anıl Piyancı, uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni albümünün tracklist‘ini duyurdu. Henüz adı netleşmeyen albümde Piyancı’ya 7 farklı isim de eşlik ediyor.

Bu 7 isimden biri de Anıl Piyancı’nın kız kardeşi Eylül Piyancı. Daha önce kendisiyle alakalı çok iddialı konuşmuştu, merakla bekliyorum onu.

Albüm söylediğim gibi 7 farklı düet içeriyor. 20 şarkı yer alan albümünün 6 şarkısı daha önce single olarak yayınlanmıştı. Instagram hesabımızdan paylaştığımız tracklist’i aşağıya bırakayım, daha sonra albüm hakkında tahminlerde bulunalım biraz.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Rapertuar (@rapertuar)’in paylaştığı bir gönderi

Albüm hakkında gerek bu gönderinin altındaki yorumlara, gerekse başka mecralardan okuduğum yorumlara bakınca insanların çok da büyük beklentileri olmadığını fark ettim. Anıl Piyancı, son dönemde gerçekten çok benzer işler yapmaya başladı.

Yani benim de şahsi fikrime göre teknik anlamda hiçbir zaman inanılmaz bir rap sanatçısı olmadı ama işin business tarafında gerçekten ama gerçekten çok iyi. Batı Yakası gibi bir projeyi toparlamak herkesin harcı değil. Keza işlerin trap’e evrilmesiyle fena denemeleri de olmadı ama özellikle son 2 yılda yayınladığı single’lara bakınca elde tutulur iş sayısı epey az.

Yine de albümü yaparken farklı bir kafaya girip, enteresan işler yapmış olabileceğini düşünüyorum ben. En azından böyle inanmak istiyorum. Daha önce yayınlanan 6 şarkıyı dışarıda bıraktığımız zaman kardeşi ile olan şarkıyı merak ediyorum mesela. Contra ile daha önce yayınlanmamış bir düetleri mevcut, ki ikilinin uyumunu beğenirim. O nedenle o da beklediğim şarkılardan. Onun dışında şarkı isimlerinden çıkarım yapacak olursam; 2020 yılının da etkisiyle biraz depresif bir Anıl Piyancı görebiliriz. Piyancı’nın depresif işleri kalburüstü olabiliyor bazen. Bekleyip göreceğiz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

TEPKİ'nin yeni albümü ŞEHİR EFSANESİ nasıl olmuş? (Albüm İncelemesi)

Sonraki İçerik

THE WEEKND, en iyi şarkılarını THE HIGHLIGHTS isimli yeni albümünde topluyor!

İlgili İçerikler