Yıllardır beklenen LİMİT YOK klibi, sanatçıların bilgisi olmadan yayınlandı! [Rapçilerden gelen tepkiler]

Server Uraz‘ın (o zamanki ismiyle Pit10) 7 yıl evvel çıkardığı Beni Bilmiyorsun albümünde yer alan Limit Yok şarkısında Ais Ezhel, Allame, Anıl Piyancı, Beta, Kamufle, Patron ve Sansar Salvo gibi isimler de yer alıyordu. O şarkının video klibinin teaser’ını dahi izlemiştik ancak proje bir türlü karşımıza çıkmamıştı. Türkçe Rap dinleyicileri de yıllardır bu kadar büyük MC’lerin bir araya geldiği video klibi izlemek istiyordu.

Yapımcı Ender Çabuker ile Server Uraz‘ın arasında büyük bir husumet ve senelerdir süren davalar var. Ender Çabuker, Server Uraz’ın mahlası Pit10 iken ona planladığı kariyerle istemediği şeyleri yapmasına sebep olmuştu. Server Uraz’ın 2016’da çıkardığı ve bunları daha detaylı anlattığı Melek Şeytanın Tarafında şarkısını veya 2017’de çıkardığı Yılan Hikayesi albümünü dinlerseniz net bir şekilde anlarsınız yaşananları. Pit10, istemediği imajını geride bırakmak için geçmişe sünger çekip kimlikte yazan ismini kullanarak rap’e geri dönmüştü. Neyse, olayı özetlediğime göre konumuza geri gelelim.

Limit Yok şarkısının kibinde Server Uraz oynamadan proje iptal olmuştu ve Server Uraz dışındaki tüm MC’lerin görüntüleri hazır olmasına rağmen klibi izlememiştik. MC’lerin eskiden attığı imzaları elinde bulunduran Ender Çabuker, tam bir “kan emicilik” örneği sergileyerek klibi 7 yıl sonra, 17 Nisan 2020’de yayınladı.

Şarkıya da çok çok kötü bir remix yapılmış. Netd Müzik kanalından yayınlanan klipte Server Uraz’ın bölümlerine de -klipte oynamadığı için- fotoğrafları konulmuş. Bu klibi yayınlamak Ender Çabuker’in yasal bir hakkı olsa da sırf bu isimler üzerinden prim yapmak için yayınlamasına dinleyicilerden büyük tepki geldi. Tabii rapçiler de bilgileri olmadan yayınlanan bu video klip ile ilgili bazı tweetler attılar. Şimdi onları da size aktararak içeriği sonlandırıyorum.

Server Uraz’ın konu hakkındaki açıklaması

Sansar Salvo

Sansar Salvo 2

Beta

Allame

Kamufle

Fery

Ender Çabuker yaptığının etik olduğunu ve para peşinde olmadığını iddia ediyor. Siz baştan sona bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

M.O.B ENTERTAINMENT, yeni yetenekler keşfetmek için OPEN MIC etkinliği düzenliyor! Peki nasıl katılabilirsiniz?

Sonraki İçerik

Vio'nun yeni albümü YANYOL, VOL. 2 hakkında bildiğimiz her şey!

İlgili İçerikler