BEGEFENDİ albümünün çıkış tarihi ve TRACKLIST’i belli oldu!

Berkcan Güven ya da rap müzikte kullandığı mahlasıyla BEGE, yakında BEGEFENDİ isimli ilk stüdyo albümüyle dinleyicilerinin karşısına çıkacak. BEGE, uzun süredir beklenen albümünün 29 Ocak‘ta yayınlanacağını duyurdu!

2020 yılında İlerle, Spacejump, Işıklarım Ol 2.0 gibi single’lar çıkaran BEGE, BEGEFENDİ albümünden HARMAN ve NAZAR isimli şarkılarını da müzik videolarıyla birlikte yayınlamıştı. Bu parçalarla da albüme olan hype arttı haliyle. Sonrasında da albümde yer alacak düetler açıklandı. Bu isimler Emir Taha, Murda, Bixi Blake ve DJ Artz idi.

Bugün açıklanan tracklist’e baktığımız zaman Bixi Blake ve DJ Artz’ı göremiyoruz. Daha önce açıklanmayan bir isim olarak da Summer Cem eklenmiş. DJ Artz, prodüksiyon tarafında var ancak BEGE, Artz’ın vokaliyle de albümde yer alacağını söylemişti. Belki de tam bir şarkı değil de Intro veya Outro’da geyik yaptıkları küçük bölümler vardır. Öğrendiğimiz bilgiye göre Bixi Blake’le yaptıkları şarkıyı da albümden sonra single olarak yayınlamaya karar vermişler. Neyse, daha fazla uzatmadan 12 parçadan oluşan tracklist’e geçelim:

 1. TENHA (Intro)
 2. HARMAN
 3. EKSİ (feat. Murda & Summer Cem)
 4. NAZAR
 5. BSG (feat. Emir Taha)
 6. PEŞİMDE BELA
 7. DURMA (feat. Boslen)
 8. NERDEYİM ALO?
 9. GECELERİN DERDİ
 10. BALON FREESTYLE
 11. YILDIZLARLA RAKS
 12. MEYDEY (Outro)

Albüme prodüksiyon işlerini üstlenen isimler ise Bugy, DJ Artz, justsayin, SAMIH, Bodi, Oscar Zulu, Stoopid Lou, Emir Taha, 4nghts ve CANDYCHYLD. Gerçekten ilginç ve heyecanlandıran bir prodüktör kadrosu var albümde.

Eğer bir karar değişikliği olmazsa; BEGE’nin Peşin ve Labirent gibi çok uzun süredir beklenen ancak albümde yer almayan şarkıları, albüm çıktıktan sonra SoundCloud üzerinden yayınlanacak.

BEGE, albümü hakkında Twitter’dan şunları söyledi:

Siz BEGE’nin 29 Ocak’ta çıkaracağı BEGEFENDİ albümü hakkında ne düşünüyorsunuz ve beklentileriniz neler?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

ATEŞ ile RÖPORTAJ! Kimdir, Tanerman & Nushadow ilişkisi, Türkiye'deki R&B kültürü hakkında ne düşünüyor?

Sonraki İçerik

Müziğinin kalitesine rağmen oldukça underrated bir isim: ÇİĞ ile TANIŞIN!

İlgili İçerikler