Cakal ve Reckol, Didim konseri sonrası silahlı saldırıya uğradı!

Cakal ve Reckol, Aydın-Didim’de verdikleri konserin ardından kaldıkları otelin önünde silahlı saldırıya uğradı!

Substreet‘in haberine göre otelin girişinde Cakal ve Reckol’e pusu kuruldu ve Cakal’a silah doğrultuldu. Cakal’ın silaha vurmasının ardından silahı tutan kişi, silahın kabzasıyla vurmak suretiyle bir Perros Blancos üyesini başından yaraladı. Ardından saldırganlar, havaya 3-4 el ateş açıp olay yerinden ayrıldı. Saldırganların kim olduğu ve ne sebeple bu saldırıyı düzenledikleri henüz bilinmiyor.

Olayla ilgili Cakal ve Reckol’ün sosyal medyadan yaptıkları açıklamalar şu şekilde:

Cakal: “Herkese selamlar. Dün gece Didim konseri sonrası uğradığımız silahlı saldırıyla ilgili hem yaşananları anlatmak hem de iyi olduğumuzu bilmeniz için bu açıklamayı yapıyorum. Her konser sonrasında olduğu gibi çıkıp otelimize geldiğimiz 00:00-01:00 sularında planlı ve organize bir şekilde, yüzleri maskeli ve silahlı bir grup tarafından saldırıya uğradık. Arabadan indiğimiz anda önce havaya ateş açılıp ardından arabamıza girilmek istendi. Ben ve ekip arkadaşlarımın (dostlarımın) sayesinde bu 3 yüzü maskeli, silahlı kişinin saldırısını önledik. Konuyla ilgili emniyet güçleri, ben ve ekip arkadaşlarımın ifadelerini aldı. Konu yargıya intikal etmiş durumda. Ancak biz bu saldırının kimler tarafından, hangi niyetle, ne amaçla yapıldığını henüz hiçbir yerden öğrenemedik. KİMSEDEN ŞİKAYETÇİ OLMADIK, OLMAYACAĞIZ. Biz korkularla yaşayan, mücadeleden kaçan, köşesine saklanan insanlar hiç olmadık, olmayacağız. Sizlerin bilmesini istediğim tek şey hepimizin çok iyi olduğu. Biz müzik yapmaya, sahnede olmaya her zaman devam edeceğiz!”


Reckol: “Endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok. Merak edenler için; kendini bilmezler (hatta kendini gösteremeyenler) tarafından yersiz bir saldırıya uğradık. Bu konuların müzikle, sanatla asla yan yana gelmemesi gereken durumlar olduğunu düşünüyorum. Olay açığa kavuşacak zaten 😀 Sadece müziğimizle gündeme gelmek dileğiyle. Yanımızda olanlara, iyi dilekte bulunanlara çok teşekkürler.”

Henüz olayın sebebi ve failleri bilinmiyor. Gelişmeleri sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan aktarıyor olacağız. Amerika’da sıkça rastladığımız ve ekseriyetle kötü sonuçlanan bu olayları ülkemizde görmemek dileğiyle.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

TANERMAN'ın prodüktör albümü ORKESTRA'dan tracklist geldi

Sonraki İçerik

2022 MTV Video Müzik Ödülleri için adaylar belli oldu: Kendrick Lamar, 2 isimle beraber zirvede!

İlgili İçerikler