CEG’den yeni albüm geliyor: DMT

En son teklisini Eylül 2019’da yayınlayan Ceg, 1 yılı aşkın süre sonra yeni şarkısı First Class ile geri döndü. Berkay Duman‘ın altyapıda yer aldığı şarkıyla beraber güzel de bir müzik video yayınlandı.

Müzik videonun sonunda ise Ceg sevenleri hoş bir sürpriz bekliyordu.

Müzik videonun sonunda çıkan ibareye göre Ceg’in yeni albümü DMT, 11 Aralık’ta yayında olacak. İsterseniz önce First Class’ı dinleyin ve müzik videoyu izleyin, sonra albüm üzerinde biraz konuşalım.

Ceg, son albümü Trapanasyon‘u 27 Nisan 2018 tarihinde yayınlamıştı. O günden beri aktif olamamasını, Epidemik Medya YouTube kanalında katıldığı programda mahkemeler ve davalarla uğraşmaktan şarkı yazmaya veya albüm hazırlamaya odaklanmadığı şeklinde açıklamıştı.

Sonunda neyse ki bu sorunlardan arınmış veya arınmasa bile önüne bakmış. Çünkü, Ceg’den gelecek yeni albüme her zaman aşırı olumlu bakıyorum. Çok daha fazla üretken olmasını istediğim rap sanatçılarından biri. Zaten daha önce Trapanasyon albümü için oldukça iddialı kelimeler kurup, Türkçe yapılmış en iyi trap albümü olarak adlandırmışım sitede. O yazıyı okumadıysanız, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3 hafta sonra yeni bir Ceg albümü dinleyebilecek olmak gerçekten çok heyecan verici. Ceg’in yeni albümünün adı DMT olarak açıklandı. Şöyle bir artwork yapılmış albüm kapağı için, bence başarılı gayet.DMT ne demek? Bu soruya geliyoruz şimdi de. DMT’in açılımı Dimetiltriptamin‘dir. Pineal bez adı verilen bir bezden uyku sırasında salgılanan bir halüsinasyon olarak açıklanabilir. Önümüzdeki süreçte daha detaylı açıklayacağız bu kavramı o nedenle şimdilik üstünkörü geçiyorum.

Sonuç olarak; Ceg’in sesini uzun süre sonra duymak güzeldi ve Ceg’in yeni albümü haberi de beni baya heyecanlandırdı açıkçası. 2020 berbat bir yıl olsa da Türkçe rap için hatırlanası bir yıl oldu bence.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

2. APPLE MÜZİK ÖDÜLLERİ'ne RODDY RICCH ve LIL BABY damgası!

Sonraki İçerik

YENİ ÇIKANLAR (20 Kasım 2020) | FERY, MEGAN THEE STALLION, CEG, SAINT JHN ve çok daha fazlası!

İlgili İçerikler