Heijan gözaltına alındı, Muti hakkındaysa arama kararı çıkarıldı!

İstanbul’da yapılan operasyonda, içinde Heijan‘ın da yer aldığı 3 rapçi gözaltına alındı. Muti hakkındaysa arama kararı çıkartıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün düzenlediği oranizasyonda rap sanatçıları Heijan, BIG ve CAC gözaltına alındı. Muti hakkındaysa arama kararı çıkartıldı. Şüphelilerin evinde birçok silah ele geçirildi.

Gözaltı sebebinin, şarkılarda geçen bazı sözler ve özellikle Heijan ile Muti ikilisinin Aynen isimli şarkılarının müzik videosundaki silah görüntüleri olduğunu söyleniyor.

Emniyet Genel Müdürlüğünün konuyla ilgili açıklaması ise şu şekilde:

“Sosyal medya ve müzik sektöründe örgüt adına rap şarkıları yapıldığı ve bu şarkıları örgüt üyelerinin sıklıkla paylaşarak örgütün sembolü haline getirdiği, şahısların yapmış olduğu şarkılar ile suç örgütüne sosyal medya platformlarında destek verdiği belirlenen Heijan olarak bilinen D.T., BIG olarak bilinen S.I., CAC olarak bilinen Ş.T. gözaltına alındı.”


Konuyla ilgili olarak Heijan ve Muti’nin yakın arkadaşlarından Uzi, Instagram hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı:

“Gözaltı videolarına bakın, birazdan size silahların hepsinin airsoft olduğunu kanıtlayacağım. Zaten takip edenler varsa biliyordur, haftada bir gittiğimiz bir spor yani aslında bu. Benim anlamaya çalıştığım, airsoft silahların başka görüntülerle birleştirilip orijinal silah gibi gösterilmesi ve bunun bir suç gibi gösterilmesi. Hepsi faturalı, taşıma/bulundurma izni bulunan oyuncak silahlar yani. Evden bir tane bile orijinal silah, mermi çıkmamış. Eğer onu bunu göstermekse kliplerde, bunca yapılan diziler, silahlı mafyalı diziler, lise tuvaletlerinde t*cavüz olan diziler neden bu kadar serbest? Onu anlamış değilim. Abilerime buradan çok geçmiş olsun, diyorum. En yakın zamanda kavuşacağız. Diziler her ne kadar senaryoysa, her ne kadar gerçeğin içinden çekilmiş şeylerse, bizim şarkılarımız daha da gerçeğin içinden yapılmış şeyler. Çünkü insanlar gözünü kapatıyor ama biz sokaklarda neler olup neler bittiğini biliyoruz. Bunları da en doğru şekilde aktarmaya çalışıyoruz. Bu yüzden de suçlu olduğumuzu düşünmüyorum. Bu zamana kadar zaten yapılan çok şarkı sözünden çok fazla insan alındı ama böyle bir şeyi ilk defa görüyorum. Oyuncak silahlarla çete lideriymiş gibi gösterilmesine anlam veremiyorum. Yani bugün, yarın herkesin başına gelebilecek bir olay diye düşünüyorum. O yüzden doğru bulmuyorum yapılan hareketi. Karalamaya çalışılmasını asla doğru bulmuyorum zaten. Sanki t*rörist gibi bahsetmişler. Bu adamın vatana, millete katkısı çoğunuz tarafından yapılmadı, haberiniz olsun.”

 

Ardından Uzi, silahların airsoft olduğuna dair kanıt olarak nitelendirdiği görselleri paylaştı:

 

Sonrasında Uzi, gözaltına alınan 3 rapçinin evlerinden alınan görüntülerin birleştirildiğini, suç unsuru teşkil eden görüntülerin Heijan’ın evine değil, diğer rapçilerin evine ait olduğunu söyledi:

“Orijinal mermiler ve koltuğun altından çıkan silah başka evlere başka görüntülere aittir. Heijan’ın evi, paylaşılan görüntülerde belli oluyor.”

Yine Heijan ve Muti’ye yakın isimler olan Critical ve Aksan da konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamalar şu şekilde:

Aksan: “Servis edilen videoda 4-5 farklı ev var. Alakası bile olmayan görüntülerle birleştirilmiş. Heijan’ın evinde tek bir suç unsuru bulunmadı. Suç işleyen, bu videoları servis eden basından başkası değil. Amaçlanan şey ortada, başarılı olmayacağı da öyle.”

Critical: “Medyaya yayılan görüntüler sonucu yayılan bilgiler asılsızdır. Yayınlanan görüntülerde birden çok evden görüntü bulunmaktadır. Doğan’ın (Heijan) evinde elde edilen bütün silahlar airsoft türü spor ürünüdür. Tanıyan ve takip edenler Heijan ve arkadaş grubu içinde birçoğumuzun paylaştığı story’lerde bu silahlarla arazi kiralayıp spor yaptığımızı bilir. İşin üzücü kısmı adli tarafı değil; ailelerin, sizlerin gözü önüne serilen asılsız çirkin yakıştırmalardır.”

 

Motive de konuyla ilgili konuştu. Instagram hesabından bir story paylaşan Moti, şunları söyledi:

“Doğan (Heijan) abiyi de Muti abiyi de tanırım. Oturup kalktığımız, sohbet muhabbet ettiğimiz zamanlar olmuştur. Karalama kampanyaları gerçeği yansıtmıyor. Bu iki insanın hiçbir zaman bir örgütle ya da benzeri bir şeyle iç içe olduğunu asla görmedim ve düşünmüyorum. Siz de asılsız söylemlere destek vermeyin ve karalamalara izin vermeyin. Her okuduğunuza da inanmayın dostlar. Neticeyi uygun bir vakitte kendileri de en uygun şekilde yanıtlayacaklardır.”

 

Son dönemin en hit şarkılarından, Heijan ve Muti ortaklığındaki Aynen şarkısının mevzubahis müzik videosu:

 

Güncelleme (19 Ağustos 2023): Heijan, BIG ve CAC; yurtdışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

White Iverson 1 milyar dinlenmeyi geçti, Allen Iverson da kutladı!

Sonraki İçerik

BIXI BLAKE'den sürpriz albüm "Anka: Addendum"

İlgili İçerikler