White Iverson 1 milyar dinlenmeyi geçti, Allen Iverson da kutladı!

© Adam DeGross

Post Malone‘un piyasaya resmen adım atışı anlamına gelen 2015 çıkışlı White Iverson şarkısı, Spotify üzerinde 1 milyar dinlenmeyi geride bıraktı.

Spotify, bu başarı için Post Malone’a bir plak gönderip şarkıya ilham olan efsane NBA oyuncusu Allen Iverson‘ın da yer aldığı bir video hazırladı.

White Iverson, Post Malone’un kariyerindeki ilk resmi şarkı aslında. Post, daha önceki yıllarda Amerika’daki barlarda gitarıyla sahne alıp bira, yemek ve sigara parasına hayatını devam ettirdiğini söylüyor. Daha sonra müzik alanında daha büyük işler yapmak için Los Angeles’a taşınıp FKi 1st ve Rex Rudo ile tanışıyor. Bu iki isim, Post Malone’un White Iverson’ı kaydetmesine yardımcı oluyor.

Şarkıyı 2 gün içinde hazırlayıp SoundCloud hesabına yükleyen Post Malone, 1 gün içinde gelen geri dönüşlere inanamıyor. Yayınladığı ay bitmeden milyon dinlenme barajını da geçen şarkı, elbette şirketlerin ilgisini çekiyor. Bu ilgi, en sonunda Post Malone’u Republic Records‘un yeni sanatçısı yapıyor ve böylece dünya yeni bir hit makinesiyle tanışmış oluyor.

Allen Iverson etkisi

Çocukluk yıllarından itibaren Allen Iverson’ı hep sevdiğini söyleyen Post, şarkıyı hazırladığı sıradaki dış görünüşü ve saçlarının şeklinden dolayı kendisini Allen Iverson’ın beyaz hali gibi hissediyor. Bu nedenle de şarkıya Beyaz Iverson adını veriyor.

Post Malone, 2015.

Spotify’ın şarkının 1 milyarı geçmesinin ardından hazırladıığı, Post Malone ve Allen Iverson’ın da görüşlerini içeren videosu:

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Lil Uzi Vert'ün PINK TAPE albümünde kullandığı ünlü melodi ve flow'lar

Sonraki İçerik

Heijan gözaltına alındı, Muti hakkındaysa arama kararı çıkarıldı!

İlgili İçerikler