LIL MURDA’nın ilk albümü VIDOS geliyor

© Ces XC

Özellikle 2018 yılında UZI birlikte oluşturdukları GNG ikilisinin hit şarkısı Semt Çocukları’yla beraber adını duyuran Murda, 1 Şubat 2019’da GNG olarak yayınladıkları Output Nr.1 albümündeki rap tekniğiyle öne çıkmıştı.

Daha sonra GNG ikilisi olarak bir iş yayınlamasalar da Murda, teklilerle yoluna emin adımlarla devam etti. 2021 yılında Motive ile beraber yayıladıkları Ömrüm, Murda’nın Spotify’da 40 milyona yakın stream ile en fazla dinlenen şarkısı konumunda.

Bakırköy yılları, Güngören’deki underground çabaları derken aslında uzun bir rap kariyerine sahip olan Murda, Vidos isimli ilk stüdyo albümünü sonunda yayınlamaya hazır.

Vidos ne demek?

Vidos, Murda’nın da büyüdüğü Güngören ilçesinin eski adıdır. Bizans döneminde Vidos adında bir Rum köyü olan bölge, 1939 yılına kadar da bu isimle geldi. Daha sonra bu yılda Vidos köyü Güngören adını aldı ve bölge bugünlere kadar geldi. GNG ekibi üyeleri de şarkılarında Güngören’in yanı sıra Vidos kelimesini de düzenli olarak geçiriyor. Hatta GNG’nin Output Nr.1 albümünde Aksan düetli Vidos isimli bir şarkı da yer almaktadır.

 

Mıurda, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla Vidos adını verdiği albümü 7 Nisan’da yayınlayacağını duyurdu. Aynı paylaşımda albümün tracklist’ini de görme fırsatımız oldu.

Vidos albüm tracklist

  1. Intro
  2. Daha İyiyim
  3. Ruh (feat. Mavi)
  4. Yeniden
  5. GNG Freestyle 1 (feat. UZI)
  6. İnanmam Asla
  7. Geri Ver (feat. Ayaz)
  8. İsyanım Var (feat. Heijan)

8 parçadan oluşan albümden daha önce Intro, İnanmam Asla ve Heijan düetli İsyanım Var parçaları single olarak yayınlanmıştı. Albümle alakalı prodüksiyon, mix&mastering gibi detaylar bu içeriğin hazırlandığı 28 Mart 2023 itibarıyla belirsizliğini koruyor. Lil Murda’nın ilk stüdyo albümü Vidos’tan beklentileriniz nedir?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Aynı verse'ü 2 farklı şarkıda kullanan rap sanatçıları: Kendrick Lamar, Şehinşah ve diğerleri!

Sonraki İçerik

Drake'ten Kanye West'e Kim Kardashian göndermesi

İlgili İçerikler