OHASH’ın İstanbul’a gidip konser vermesine izin verilmedi!

Ohash, SAVANA‘ya girişinin ardından vereceği ilk solo konserlerini Ankara IF Performance Hall ve İstanbul Beşiktaş IF Performance Hall‘da vereceğini duyurmuştu. Ankara konseri 3 Nisan ve İstanbul konseri de 4 Nisan olarak açıklanmıştı. Nitekim, 3 Nisan’da Ankara konseri sold out olarak gerçekleşti.

İstanbul konseri için Ankara konseri sonrasında İstanbul’a geçmeyi planlayan Ohash’ın karşısına, geçtiğimiz yıl yetkililerle yaşadığı sorunun bir devamı çıktı. 2023 Nisan ayında gözaltına alınıp sınır dışı tehlikesiyle karşı karşıya kalan Ohash, o tarihten bu yana ikametgahı bulunan Ankara’nın dışına çıkarken izin almak durumunda kalıyor. Normalde bu konuda herhangi bir sorun yaşamayan ve dilediği gibi şehir değiştirebilen Ohash’a konserinin olduğu gün izin verilmemiş.

Ohash’ın avukatı Kemal Berk Eryılmaz, konuyla alakalı bir açıklama yaptı:

“Arkadaşlar hepinize merhaba. Biliyorsunuz ki, bugün müvekkilim Ohash’ın Ankara IF Performance’da, yarın ise İstanbul’da IF Beşiktaş’ta konseri vardı. Müvekkilimin ikametgahı Ankara’da olduğu için şehirler arası seyahat ederken izin almak durumunda kalıyor. Gerekli bütün davetnameleri, ıslak imzaları gerekli yetkililere iletmemize rağmen o tarihte izin almamız uygun görülmedi maalesef.

Sağlık olsun. Organizasyonun da isteğiyle beraber ileri bir tarihe erteleyeceğiz. Konser iptal değil, aldığınız biletler geçerli olacaktır. İade etmek isteyen herkes de iade edebilir.

Böyle bir durum yaşandığı için oldukça üzgünüz. İstanbul’daki dostlarımız haklarını helal etsin, müvekkilim çok daha güzel bir şekilde telafi edeceğine dair söz veriyor.”

Ohash’ın geçtiğimiz yıl sınır dışı edilmeyle karşı karşıya kalması ve şimdi de gerekli belgeleri iletmesine rağmen konser vererek evine ekmek götürmesinin engellenmesinin doğru olmadığı kanaatindeyiz. Sevenleri olan, Ankara’da sold out konser veren bir sanatçının, İstanbul’a da gelerek özgürce konserini vermesi gerektiğine inanıyoruz. Bu noktada Ohash’a çalışma izni verilmeli.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

BEGE, YBF isimli EP'sinin tracklist'ini yayınladı

Sonraki İçerik

Tepki'nin kariyerinde yeni dönem: "Piyasanın yeni update'ine hazır olun!"

İlgili İçerikler