MASSAKA ve FUAT’tan birbirlerine çok ağır cümleler!

Platform olarak magazinden pek haz etmiyor ve genelde Instagram hesabımızı, web sitemizi magazin odaklı haberlerden uzak tutmaya çalışıyoruz. Türkçe Rap’in medya ayağında (!) daha çok magazin paylaşımları tutsa da biz buradan uzak kalmayı istedik hep.

Tabii zaman zaman öyle şeyler oluyor ki biz de kayıtsız kalamıyoruz. Neticede bu yola dijital gazetecilik yapma amacıyla çıktık, bu misyona hizmet eden olayları da es geçmek istemiyoruz. İşte Massaka ve Fuat arasında bir süredir yaşanan ve dün sarf edilen sözlerle arşa çıkan olay da tam olarak bu kapsama giren cinsten. İkilinin birbirlerine söylediği ağır cümlelere girmeden önce dilerseniz olayların başladığı yere gidelim.

Fuat ve Massaka bir süredir araları kötü iki rapçi. Fuat, 50 Kalibre albümünde yer alan Rakibin Benim isimli şarkıda Massaka’ya bazı sözlerle sataşmıştı. Geçtiğimiz hafta bu şarkının müzik videosunu yayınlayınca şarkı Massaka’nın radarına girmiş olacak ki, o da Instagram üzerinden “Çakma Üstad” başlıklı bir canlı yayın açtı ve 15 dakika boyunca Fuat’a çok ağır sözler sarf etti. Massaka yayın boyunca -kendi söylemine göre- dava açılmaması için Fuat’ı “Suat” şeklinde andı. İşte Massaka’nın canlı yayınından öne çıkan cümleler:

“…20 senedir Ceza ve Sago’nun artıklarıyla uğraşıyor… Diyor “Massaka botoks motoks.” Ulan botoks ne lan s*k kafalı. Bizim botoksa mı ihtiyacımız var?… Bu Suat, Berlin’e geliyor. Ben ona diyorum: “Geleyim yanına, senin benimle bir derdin varmış. Geleyim de konuşalım.” Kaçıyor. “Benim bir rap kariyerim var, senin gibi uyuşturucu tüccarı değilim, gelmem.” diyor. Ne oldu oğlum? Hani mertliğiniz nerde kaldı?… 50 senedir rap yapıyorsun, buraya mı geldin lan? 10 günde 100 bin anca dinleniyorsun… Böyle üstad mı var moruk? Sen, kredi kartı için reklam yapmadın mı dostum? Yani sevenlerine, ufak çocuklara kredi çekin diye tavsiyede bulunmadın mı? Bu nasıl bir üstadlık lan?… Piyasa da üstad kabul ediyor böyle osurukları… 50 tane diss attın Killa’ya, Ceza’ya, Sago’ya. Ama şimdi yanlış kişiye çattın. Seninle uğraşacağız… Bak kaç yaşına gelmiş adamsın. Hâlâ başarı da yok, bir şeyin de yok. Biz, Almanya’dayken de senden başarılıydık. Türkiye’de de senden başarılıyız. Hatta benim yan char’ım bile senden başarılı, oğlum… Suat, aslan üstad! “Leş, leş, leş, leş, leleleleş” Aslanım benim, ne kadar düşündün oğlum bunları yapmak için?… Kendi işini yapacaksın, anladın mı? Dinleniyorsan dinleniyorsun, dinlenmiyorsan dinlenmiyorsun kardeşim. Gördüğün gibi dinlenmiyorsun… Bizim sevdiğimiz abimiz ölüm kalım savaşıyla uğraşıyor. Biz de böyle s*kkolarla uğraşıyoruz… Ben ona dedim “Bro, benimle derdin varsa böyle reklama falan ihtiyaç yok. Gel teke teke halledelim.”… Yapma böyle şeyler, kendi işinle uğraş.”

Bu sözler sonrası Fuat’ın nasıl bir reaksiyon vereceği elbette merak konusuydu. Beklenen cevap gecikmedi ve Fuat, Instagram hesabının hikaye bölümünden yazdığı yazıyla Massaka’ya en az onun yayını kadar sert şekilde cevap verdi:

“Sen o kadar b*ktan, boş, yeteneksik, gerizekalı bi’ rapçisin ki isim değiştirip kendine diss attın lan dandik herif. Lan oğlum şu hayattaki en büyük başarını yaşıyorsun şu anda. Fuat ismiyle yan yana anılmaya çalışıyorsun ama bu zevki sana yaşatmayacağım daha fazla. Rapüstad albümünü illegal bi’ şekilde, bana sormadan kendi label’ından yükledi pandemi sürecinde. Hem de hayvan gibi yaptığım efsane intro’yu değiştirirerek falan. Bİr hafta içinde s*ke s*ke kaldırttık, kudurdunuz. Sonra bitmedi kaşıntılar ben ürettikçe. Yok Fuat mı zarar, yok dostundan para çalan adam imajı çizmeyi çalıştılar. Olmadı, yemedi kimse. “Rakibin Benim” g*tüne girince dövüşe çağırmalar, bilmem neler?

Lan sen bana diss attığın şarkıda adını geçirdiğin rapçilerin dahi b*ku olabilir misin? YouTuber’lar bile daha yaratıcı lan senden. 40 kere aynı şarkıyı döndürüp döndürüp g*tünden piyasaya salan bi’ denyosun. Almanya gibi bi’ ülkede cahil kalmış, dandik bi’ yaratıksın. Feat attığın yabancı MC’lere kaç lira verdiği anlatsana. Haberleri var mıymış senden? Botokslarını yenile ve emin ol senin bana üstad demene gerek yok. Piyasaya bak ve ağla. Sen bana üstad desen ağlardım valla. İlgi o*ospusu aç bi’ canlı yayın ne kadar keko ve dandik olduğunu ispat et. S*kimde değilsin. Hiçbir zaman olmadın, olmayacaksın. Hakan’la benim hukukum ayrı. Hastalık duyarı yapma. Sen altına sıçarken biz albüm yapıyorduk beraber.

BANA SAYGISI OLMAYANIN KENDİNE SAYGISI YOKTUR. EĞER KENDİNE TÜRK RAPÇİ DİYORSAN!

Königsrasse değil GENETISCHER ABFALL olarak değiştir label ismini de. Kolundaki Türk bayrağı dövmesini de kolunla beraber g*tüne sok. Nizami bile değil a*cık vücuduna Tunus bayrağı yapmışlar ondan bile haberin yok. Gençler linç etmese teröristlere s*kso çekecektiniz lan bir de toplu şarkı diye hain herif. Ben bot basmıyorum ayrıca senin gibi şöhret budalası olmadım hiç. Ben dinleyicimden çok ama çok memnunum. Kalite nedir bilir misin lan musakka ya da ma*ucker? Bilemezsin. Ben yancılarla ilgilenmiyorum. Ayrıca senden alfa değil olsa olsa kalfa olur s*kik. Döktürme ortaya asıl kirli çamaşırlarını daha fazla kim neler biliyor bilmiyorsun.”

Olaylar nereye gider bilinmez ama burada kalmayacağı neredeyse kesin. Daha kötü yerlere gitmeden bitmesini diliyoruz biz kendi adımıza. Yeni gelişmeler oldukça güncelliyor olacağız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

2022 BET ÖDÜLLERİ'nde kazananlar belli oldu: Kendrick Lamar, Megan Thee Stallion ve diğerleri!

Sonraki İçerik

ŞEHİNŞAH'ın eski parçalarını dijital platformlara getiren albüm: DENETİMLİ SERBESTLİK STİLİ

İlgili İçerikler