Ömer Çelik’ten yönetmen albümü SALIGIA hakkında açıklama

2022 yılının Eylül ayında yönetmen Ömer Çelik‘ten gelen açıklamayla hepimiz heyecanlanmıştık. Açıklamada Saligia adında bir konsept albümün yolda olduğunu öğrenmiştik. Dünyada ilk kez -en azından bildiğimiz kadarıyla- bir yönetmen kendi albümünü yapıyordu.

Yedi ölümcül günah kelimesine karşılık gelen Saligia kelimesi boş yere seçilmemişti. 7 sanatçı, 7 prodüktör bir araya gelip her bir günahtan kendi payına düşene göre bir şarkı hazırlayıp 7 parçadan oluşacak bu konsept albümü bir araya getirecekti. Tabii bir yönetmen albümü olduğu için 7 adet de müzik video izleyecektik.

Daha sonra gelen tracklist, heyecanımızı daha da arttırdı. Ömer Çelik, özellikle birbiriyle pek de çalışmasını bekleyemeceğimiz isimleri toplayarak albüm hakkında duyduğumuz merağı iyiden iyiye yukarı çekmişti. Tracklist’i unutanlar için şöyleydi:

  1. Şehinşah – Superbia (Kibir) Produced by Furkan Karakılıç
  2. Khontkar – Avarita (Açgözlülük) Produced by Bixi Blake
  3. Ceg – Luxuria (Şehvet) Produced by Berkin ‘LLL’ Laleli
  4. Feride Hilal Akın – Invidia (Kıskançlık) Produced by Segah
  5. Eftalya Yağcı – Gula (Oburluk) Produced by KLEO
  6. Allame – Ira (Öfke) Produced by Berkay Duman
  7. Keişan – Acedia (Tembellik) Produced by Pango

Daha sonra ne olduysa albümden haberler gelmemeye başladı ve insanlar da yoğun şekilde Ömer Çelik’e bu konuda baskı yaptı. Bazı insanların iptal olduğunu dahi düşündüğünü Saligia hakkında Ömer Çelik’ten açıklama geldi:

“Bildiğiniz gibi geçtiğimiz sene bu zamanlar Saligia isimli, yedi sanatçı ve yedi prodüktörle birlikte Dante’nin 7 Ölümcül Günahı’nın işleneceği bir yönetmen albümünden bahsetmiştim. Albümü duyururken yaptığımız planlamada 2023’ün ilk çeyreğinde yayınlanacaktı fakat yaşanan bazı aksilikler projeyi geciktirdi. Derin bir konsept olduğu için biz de aman yayınlayıp geçelim diyemedik. Parçalardan dört tanesi tamamen bitti, diğer üçü de bitmek üzere. Biter bitmez hızlı bir maratonla klipleri çekip yayınlamaya hazırlanı’caz. Çok beklediniz biliyorum fakat böyle bir konsept albüm için gerçekten çok uğraşmamız gerekiyor ve projede çok fazla isim var. Bu kadar ismi bir araya getirip birlikte iş üretmek gerçekten sanılandan daha zor. Şu an kalan şarkıların bitmesini bekliyoruz. Bu yılın sonuna kadar yayınlamak istiyorum çünkü en az sizin kadar ben de merak ediyorum finalde çıkacak işi. O yüzden lütfen daha fazla “Saligia nerde, albüm nerde kaldı, çıkarın artık.” tarzı mesajlar atmayın, çünkü işin hızlanmasına hiçbir faydası yok. Yakında sizinle şarkılardan kesitler içeren bir snippet, sonrasında da bir trailer paylaşıcam. Merak ettikleriniz, sorularınız varsa bu post’un altında cevaplayaym. Beklediğiniz için çok teşekkür ederim, değecek.”

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Ömer Çelik (@itsomercelik)’in paylaştığı bir gönderi

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

SKAII & Baneva gerginliği devam ediyor!

Sonraki İçerik

Travis Scott - UTOPIA (Albüm İncelemesi)

İlgili İçerikler