Sagopa Kajmer’den Motive’ye: “Stil araklamaktan vazgeçmelisiniz ve kendiniz olmalısınız.”

Motive, 18 Kasım 2022 tarihinde Pango prodüktörlüğündeki yeni şarkısı 10MG‘ı, Denizhan Korkmaz yönetmenliğinde çekilen müzik videoyla yayınlamıştı. Kısa sürede viral haline gelen şarkı, stream basamaklarını hızla çıkmaya başlamıştı. Öyle ki, bu satırların yazıldığı sıralarda şarkı, Motive’nin kariyerinde en çok dinlenmiş 3. şarkı konumunda.

Şarkı çıktığı andan itibaren çok sevilmesine rağmen, belli bir kesim tarafından da JID‘nin 2018 yılında yayınladığı DiCaprio 2 isimli albümünde yer alan 151 Rum şarkısına benzediği yönünde eleştiriler almıştı. Motive ise bu iddiaları Instagram hesabının story kısmından yaptığı “Arkadaşlar, çalacak olsam bu kadar dinlenmiş bir şarkıyı mı çalarım?” minvalinde bir açıklamayla reddetmişti.

Pango & Motive

Aradan geçen sürede haliyle bu konudaki eleştirilerin dozajı biraz azalmıştı ancak bugün (22 Ocak 2023) Sagopa Kajmer, tartışmaları yeniden alevlendirecek bir tweet paylaştı. Sago, paylaştığı tweet’te Motive’nin hiçbir şekilde adını geçirmedi ancak JID’in 151 Rum şarkısını ekleyip “Stil araklamaktan vazgeçmelisiniz ve kendiniz olmalısınız.” cümlesine yer verdi.

Motive ise önce bu tweet’e gülme emojisi ile yanıt verdi.

Daha sonra da Sagopa Kajmer’in Neyim Var Ki şarkısındaki “Fincan kahvem” sözüne gönderme olacak şekilde türk kahvesi içerken bir story paylaştı.

Motive’nin 22 Ocak tarihli Instagram story paylaşımı (Kaynak: @motive2m)

Motive’nin 10MG şarkısı hakkında gelecek eleştirilerden bir süre daha başı ağrıyacak gibi görünüyor. Peki sizin bu konudaki görüşleriniz neler? Belirtmekten çekinmeyiniz lütfen.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Red Bull 64 Bars Serisinin ilk sezon finalinin konuğu KAYRA oldu!

Sonraki İçerik

Doja Cat, vücuduna yerleştirilen 30.000 adet kristalle boy gösterdi!

İlgili İçerikler