Spade427’den Ezhel’e: “B*ktan Kanye”

© 0nuvvv

Biliyorsunuz, Ben Fero’nun 24 Şubat’ta çıkardığı yeni teklisi NEY LAN, oldukça tartışma yaratmış ve özellikle mix konusunda eleştiri alan şarkının Fero tarafından güçlü şekilde savunulması sonrası rap piyasası içinden de sesler yükselmişti.

Konuyla alakalı eleştirilerin ve Spade427‘nin Fero’ya yönelttiği diss parçasının da yer aldığı derleme içeriğimizi kaçırdıysanız öncelikle sizi şöyle alalım.

Spade427, KAR TANESİ adını verdiği parçada Ben Fero’yla beraber Ezhel’e de dokundurma yapmıştı. Fero ile Spade’in bir geçmişi yok belki ama Ezhel ile Spade, yakın yaşlarda ve Ankara çıkışlı iki rap sanatçısı. Haliyle ikilinin yolu özellikle gençlik yıllarında Ankara sokaklarında kesişmişti. Spade’in zaten freestyle konusundaki yeteneğini söylemeye gerek yok. Ezhel de bu konuda Türkçe Rap’in mahir isimlerinden. Hâl böyle olunca, beraber yer aldıkları videolar/konserler epey keyifli bir freestyle deneyimi vadediyordu.

Ezhel’in son dönem yaptığı açıklamalar ve kamuoyuna yansıyan durumlarından Spade de rahatsız olmuş olacak ki, yayınladığı diss parçasında “b*ktan Kanye” dediği Ezhel hakkında Instagram hesabınının story kısmından da bazı açıklamalar yaptı. Spade, paylaştığı story’lerde şöyle dedi:

“Ezhel’i savunduğumu sananlar olmuş. Fero mevzusunun Ezhel kısmı zerre umrumda değil. Ben Ezhel’i takipten çıktım, onu da kendimi takipten çıkarttım arkadaşlar. Kendi tarafımdan düşüncelerimi yazdım, çünkü son 22 yıllık siyasi bozulmayla beraber her alanda yaşanan bozulma, bizim alanımızda da yetkin olmayanların ustalık ve algı yönetimi şovuna döndü ve bundan sıkıldım. Ben neden mi konuşuyorum. Çünkü bu ülkede konu freestyle’sa açık ara en iyisiyim. Bir şeyin en iyisi olduğum için de bırakın 16 yıllık bir MC olara konuşayım artık. Ben odadayken tüm ustalar onaylar bunu.”

“Ayrıca b*ktan Kanye: Ezhel. Yetenek anlamında Kanye’yle zaten kıyaslanamaz da, siyasi saçma sapanlıklarından ötürü onu kast etmiştim. Her şarkıdan önce PR için 3 seferdir siyasi konulara bulaşıp ortadan kaybolduğu için. Ekşi Sözlük’te de kim yazdıysa Ezhel’le ilgili olan bir post var. Okuyan okumuştur. Çok haklı, net, özet bir post. Yeter la b*ktan dünyanız, biraz düzeltelim.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Ben Fero, NEY LAN isimli şarkısını çıkardı ve ortalık karıştı

Sonraki İçerik

J. Cole, Dreamville Fest'e Drake dahil birçok yıldızı getiriyor!

İlgili İçerikler