Ben Fero, NEY LAN isimli şarkısını çıkardı ve ortalık karıştı

© Cem Gültepe | Kaynak: Red Bull

Ben Fero, 23 Şubat’ı 24 Şubat’a bağlayan gece Kachi ve Qimptoven prodüktörlüğünde hazırlanan NEY LAN isimli şarkısını yayınladı. Özellikle “Bağlama çalmam TikTok’ta.” ve “Saz çalmam TikTok’ta.” sözlerinin Ezhel’e bir gönderme olduğu düşünüldüğü şarkı sonrası Fero, Spotify’ın en çok takipçiye sahip ve rap ağırlıklı şarkıların yer aldığı listesi NKVT’a kapak oldu.

Şarkı sonrası Ben Fero’nun Instagram hesabından yaptığı açıklamalarla ortalık karıştı.

“Harika geri dönüşleriniz için çok teşekkür ederim. Bu yola ideallerim doğrultusunda hep olduğu gibi devam ediyorum. Buradaki dinleyiciye yaranmak için yerel tatlar eklememeye devam. Sazı, bağlamayı çok adam çalar. Böyle trap kimse YAPAMAZ. Hele ki Türkçe diliyle Ortadoğu coğrafyasında. Bana bu müziği bu ülke öğretip sevdirmedi. O yüzden bu ülke vazgeçiremez, siz hiç merak etmeyin. D E V A M.”

Fero ayrıca yeni bir albüm hazırlığında olduğunu ve bu albümün dinleyenlerin özlediği şekilde olduğunu söyledi. Şarkı ve Fero’nun bu yorumları sonrası rap piyasasından bazı isimler Ben Fero’yu eleştirmeye başladı.

Osmancello:

Harun Adil:

Kezzo:

Senyor, paylaştığı story’de Ben Fero dinleyenlerin kendisine saygısı olmadığını söyledi.

 

Bütün bu eleştirilerin üzerine beklenmedik de bir durum gerçekleşti ve Ben Fero, Joker’e zeytin dalı uzattı.

 

Fero’ya yapılan eleştirileri tweet ve story ötesine taşıyan tek isimse şimdilik Spade427 oldu. Ankaralı rap sanatçısı, KAR TANESİ adını verdiği ve Ben Fero’ya diss olduğunu açıkladığı bir şarkı yayınladı.

 

Ben Fero’nun NEY LAN şarkısı sonrası gelen tepkiler şimdilik bu şekilde. Bakalım Fero’nun yapacağı albüm sonrası nasıl gelişmeler bizi bekliyor?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

UFO361, GQ'a konuştu: "Zaman zaman Kotti'ye kebap yemeye gidiyorum."

Sonraki İçerik

Spade427'den Ezhel'e: "B*ktan Kanye"

İlgili İçerikler